Yakın tarihli bir raporda, İngiliz kadınların yaklaşık yüzde 7,5’inin cinsel ilişki sırasında ağrı olduğu görülmüştür . Amerika Birleşik Devletleri’nden veriler daha da yüksekti – kadınların yüzde 30’u cinsiyetin acıdığını söylüyor.Ne anlama geliyor? Bu karmaşık bir soru.Seks sırasında rahatsızlığın birçok nedeni vardır ve aşağıdakilerin hepsi faktör olabilir:

  • kuruluk veya doğal yağlamada zorluk
  • vajinismus
  • endometriyozis
  • tedavi edilmemiş cinsel yolla bulaşan hastalıklar
  • pelvik inflamatuar hastalık (PID)
  • vulvodinyadır
  • cinsel utanç
  • diğer vajinal enfeksiyonlar

Dolayısıyla, bu tür ağrıyı tedavi etmeye gelince, çeşitli seçenekler var. Ama bunun bir enfeksiyon olmadığını biliyorsanız ne olur?

Vajinal kuruluk ve cinsiyet etrafında kişisel utanç (vajinismus ve vulvodiniye yol açabilecek) olmak üzere iki özel konu tedavi edilebilir. Ve bu durumlarda, seks oyuncakları özellikle yararlıdır. Her türlü cinsel ağrıyı hafifletmezler, ancak uyarılma eksikliğiyle ilişkili ağrıya yardımcı olabilirler. Ne kadar açık olursanız, seks o kadar iyi hissedecektir.

Anahtar oyuncular: Vajinal kuruluk, ağrı ve klitoris

Seks sırasında ağrı yaşıyorsanız, uygun şekilde uyarılmamış olabilirsiniz. Keyifli bir ilişkiye sahip olmak için buna hazır olmanız gerekir. Bu ıslak olmalı, klitoris büyümüş ve vajina penetrasyon için uygun şekilde hazırlanmıştır.

Bu yağlama ihtiyacını ortadan kaldırmaz. Yağ ya da bir kayganlaştırıcı ürün kullanmak her zaman bir zorunluluktur. “Madeni kullanma konusunda olumsuz duygularınız varsa, şimdi değiştirin. Yağlama her zaman mevsimdedir, ”diyor klinik bir seksolog ve psikoterapist olan Doktor Kristie Overstreet,Healthline’a.

Ne kadar ıslak olursanız olun, her zaman daha ıslak olmaya devam edebilirsiniz. Yağlama, sürtünmeden kaynaklanan cinsel ağrıya yardımcı olarak bir tampon görevi görür.

Cinsel ilişki sırasında orgazmın cinsel hedeflerin hepsinin sonu olduğu sosyal olarak inşa edilmiş fikir üzerine bir ton baskı uyguladık. Bununla birlikte, sadece vajinal ilişkiye odaklanmak bazı kadınlar için ağrılı cinsiyete neden olabilir. Neden? Var vajinada neredeyse hiç sinir yokTrusted Sourceve vajinal penetrasyon bazen klitorisi unutabilir: Zemin Kadın zevk ve orgazm Sıfır.

Ian Kerner, “ Önce Geliyor ” adlı kitabında, her orgazmın klitoral ağa dayandığını söylüyor.Klitoris, vulvanın dışında gördüğünüz küçük yumruğun çok ötesine geçer. Yüzeyin altında derin kökleri vardır. Bazı kadınlarda beş inç’e kadar ulaşabilir. Kadınlarda çoğu orgazm klitoral tabanlı, hatta G-spot orgazmdır .

Internal clitoris sonogram

Cinsel acıya yardımcı olmak için klitorise odaklanmanız gerekir. 2010’dan bir incelemeTrusted Source vajinal açıklığın klitorise ne kadar yakın olduğunu, penetrasyon sırasında bir orgazm oluşma olasılığının daha yüksek olduğunu, ancak yine de klitorisin uyarılmasından orgazm üretildiğini gösterdi.Etrafında başka yollar da olabilir (tüm kadınlar aynı olmadığından), ama neden en çok araştırılan, bilimsel temelli rotayı atlayın?

Bir oyuncak getirmek klitorisin dahil edilmesine yardımcı olabilir

İşte seks oyuncakları devreye giriyor. G-spot değnekleri, klitoris vibratörleri ve çift vibratörleri, kadın uyarılmasını artırmaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır . Ne kadar açık olursanız ve ne kadar fazla zevk duyarsanız, o kadar az seks incinir.

OB-GYN ve kadın sağlığı uzmanı Dr.Sherry Ross , Healthline’a “Seks oyuncakları cinsel sıcak noktalarımızda daha kolay gezinmemize yardımcı oluyor” diyor. “Seks oyuncakları ayrıca klitorise ve 8.000 sinir ucuna kan akışını teşvik etmeye yardımcı olabilir.” Kendi vücudunuzu öğrenmenize ve orgazm olmanıza yardımcı olabilirler. Ve sizi neyin engellediğini biliyorsanız, bir ortağı da aynısını yapmaya yönlendirebilirsiniz.

Klitorise odaklanmak için yatak odasına el titreşimleri getirebilirsiniz. Dame Products’tan Evaveya We-Vibe Sync gibi giyilebilir oyuncaklar, penetrasyon sırasında eller serbest olarak klitoral stimülasyon sunar.

“Özellikle kadınlar için seks oyuncakları genellikle doğrudan klitoral stimülasyona odaklanır.Kadınların çoğunluğu uyarılma ve orgazm potansiyeli için doğrudan klitoral stimülasyona ihtiyaç duyuyor. ”

Seks oyuncakları, utanç ve daha iyi seks için üstesinden gelmek

Cinsellik hakkında olumsuz duygular ve hala zevk ürünlerini koruyan tabu arasında özel bir bağlantı var: Utanç.

Utanç, sorun veya hata olduğunuzu düşündüğünüzde , sorunlarınız olduğu ve hata yaptığınız değildir. Bu acı verici, umutsuz duygular içselleştirilir. Utanç bir kadını “daha ​​az” hissettirebilir ya da yeterince iyi değil.

Seks oyuncaklarına aynı yetersizlik duyguları uygulanır ve birleştirildiğinde uyarılma için ölümcül olabilir. Overstreet, “Bazı kadınlar seks oyuncakları etrafında utanç duyabilirler, çünkü onları, yardımı olmadan hissetmeleri gereken zevkleri deneyimlemelerine yardımcı olmak için gerekli bir yardımmış gibi görürler” diyor Overstreet.

Kadınlar zevk hissetmek için dışarıdan yardıma ihtiyaç duyarlarsa kendilerini kırık hissetmeye eğilimlidirler. Daha önce de belirttiğimiz gibi, bir kadının her zaman sadece penetrasyon yoluyla orgazm olmasını beklemek gerçekçi olmayan, genellikle biyolojik olarak imkansız bir standarttır.

Cinselliğimizi kucaklamak, cinsel utançtan kurtulmak ve daha iyi seks yapmak için, seks oyuncaklarını istenmeyen bir koltuk değneği yerine cinsel yaşamımıza olumlu bir katkı olarak görmeliyiz.

Senin hakkında kırılmış bir şeyi düzeltmek için orada değiller, daha fazla orgazm olabilmen için zevk boşluğunu kapatmak için oradalar. Heteroseksüel erkeklerin yüzde 95’i , her zaman orgazm olduklarını bildirirken, heteroseksüel kadınların sadece yüzde 65’i aynı şeyi söyleyebilirdi. Seks oyuncakları cevap, sadece onları kucaklamak zorundayız.

Hiç kimse seks sırasında acı çekmemelidir. Belirlememiz gereken minimum standart budur.Sonra, Ross’un dediği gibi, “Seks oyuncaklarını dolaptan çıkarmalıyız, cinselliğimizi kucaklamalıyız ve sizi açan her tür seks oyuncağıyla eğlenmemiz gerekiyor!”

Seks sırasında, seks oyuncakları, yağlar veya başka çabalar ekledikten sonra bile sürekli ağrı hissediyorsanız, tavsiye için bir doktora görünmelisiniz. Bunun fiziksel veya psikolojik bir sorun olup olmadığını görebilir ve daha fazla tedavi yöntemi sağlayabilirler.