Seks Kültür

Uzmanından Mastürbasyon Tüyoları

By  | 

Uzmanından Mastürbasyon Tüyoları

“O beni benden bile iyi tanır” sözü, zevk noktaların söz konusu olduğunda pek de doğru olmayabilir. Sen de birçok kadın gibiysen, uzun süredir mastürbasyon yaptığın için bunu bir rutine dönüştürmüş olmalısın. (Öyle ki, artık bazen televizyon izlerken reklam aralarında, hatta sesini kısmaya bile gerek duymadan yapıyorsundur!)

Şaka bir yana, çok önemli bir konudan bahsediyoruz. Seks Eğitmeni Charlie Glickman, “Mastürbasyon önemlidir çünkü aldığın zevkle ilgili kontrolün sende olmasını sağlar” diyor.

Bunun yanında, bir partnerin beklentilerini karşılama baskısını hissetmeden yeni şeyler deneyebilmene olanak verir. Aynı zamanda mastürbasyonun bir tür doğal uyku ilacı ve klasik bir “iyi vakit geçirme” aracı olduğunu da söyleyebiliriz. (Sanki reklamını yapmamıza gerek varmış gibi!)

Yine de, vajinanla son derece iyi iletişim kuruyor olsan bile, kendinle yaşadığın seks hayatın da -tıpkı partnerinle olan gibi- geliştirilmeye ihtiyaç duyar.

Öyleyse vibratörünü bir kenara bırak (sonsuza dek değil, sadece birkaç dakikalığına). Çünkü kendini tatmin etme yeteneğini geliştirebilmek için öncelikle işe zihninden başlaman gerekiyor. IgniteYourPleasure. com’un kurucusu Seks Koçu Amy Levine, “Kendini baştan çıkar” diyor. Tabii ki yatağına gül yaprakları serp demeyeceğiz ama kendini biraz havaya sokmandan zarar gelmez. Levine’in önerisi hafif bir müzik açman ve mumları yakman. Eğer seviyorsan erotik video izlemek de işe yarar. Ardından gözlerini kapat ve kendini fantezilerinin kollarına bırak. Seks Eğitmeni Timaree Schmit, “Bir durumu zihninde canlandırmak seni tahrik eder. Fantezini dilediğin kadar derinleştirebilirsin. Kendini asla yargılama; herhangi bir şeyi veya birisini düşünmek zorunda da hissetme. Düşüncelerine engel koymamalısın” diyor.

Heyecanlanmaya başladıktan sonra, vücuduna yoğunlaş. Levine’in önerisi bütün vücuduna yavaş hareketlerle masaj yapman. Seni tahrik eden birkaç noktanı zaten biliyorsundur. Ama şimdi diğer zevk noktalarını da keşfetme zamanı. Levine, “Özellikle boynuna, dizlerinin arkasına, kalçana ve perineum bölgesine (vajina girişinin hemen altı) yoğunlaş” diyor.

Masajdan sonra her zamanki alışkanlığını biraz değiştir ve başka bir pozisyona geç. Levine, her zaman sırt üstü yatarak yapıyorsan bu kez dört ayak üzerinde, rahat bir sandalyeye oturarak ya da ayakta denemeni öneriyor. Bir masanın ya da yatağın üzerine de yaslanabilirsin. Veya tıpkı partnerinin üzerindeymiş gibi dizlerinin üzerinde yapabilirsin.

Çeşitlilik seks hayatı için çok önemli diyoruz, o hâlde bunu kendi kendinle yaşadığına da uyarlamak mümkün, öyle değil mi? Eğer bu senin için yeterince ikna edici olmadıysa, şunu bilmelisin: Her zaman aynı şekilde mastürbasyon yaparsan, partnerinle birlikteyken orgazm olmakta zorlanmaya başlayabilirsin. O yüzden biraz esnek olmanda fayda var.

Esneklikten bahsetmişken; Levine yoga dersinden çıktıktan sonra eve gider gitmez kendinle ilgilenmeni tavsiye ediyor. Düzenli nefes alıp vermek ve yoga pozlarının sağladığı kan dolaşımı sayesinde kolayca havaya girebilirsin. Başka bir deyişle, yoga kafandaki bütün problemleri uzaklaştırmanı sağlar: Patronun, banka hesabın ya da seni rahatsız eden her ne varsa…

Şimdi, vibratöre geri dönelim. Eğer seninki güven telkin eden tavşan modeliyse, bir üst modeli ile tanışma vaktin gelmiş olabilir. Bu modeller, bilim insanlarının hâlen tartıştığı ama kadınların varlığına emin olduğu G noktasının yanı sıra, klitorisi de uyarmak için dizayn edilmiş. Glickman, kıvrımları olan bir model almanı öneriyor: “Güçlü titreşimleri, girintili-çıkıntılı bir yapısı olması da işe yarar.”

Glickman G noktasını uyarıcı özellikte, su geçirmez bir vibratör kullanmanı tavsiye ediyor. Bu konuda kaliteli bir g-spot vibratör modeli deneyebilirsin. Küvetini doldur, içine gir ve keyfine bak! Vibratör içindeyken onu göbeğine doğru hareket ettir; G noktası vajinanın ön duvarında, birkaç santim üsttedir. Dokunduğun zaman hafifçe kabarık veya pütürlü olan, küçük madeni para büyüklüğünde bir noktayı hissedebilirsin. Glickman, “Yüz üstü yattığında daha kolay bulabilirsin çünkü uyarıldığında şişer” diyor.

G noktası avcılığına çıkma hevesin yok mu? Dert etme. Leigh, klitorisine de yoğunlaşabileceğini söylüyor. “Klitorisine sürtme ve basınç uygulayarak da orgazma ulaşabilirsin. Ama içinden nasıl geliyorsa öylesini yap.” Klitorisi uyarmaya yönelik oval şekilli vibratörlerden de kullanabilirsin. Bunları kullanmak da, saklamak da daha kolaydır. Elbette bu tür oyuncaklar herkesin tarzı değil. Olması da gerekmiyor. Bütün olay, senin kendini iyi hissetmen. Müzik dinleyip kendine masaj yaparak da keyifli zaman geçirebilirsin. Tercih senin.

Mastürbasyon yapmanın ileride gerçek bir ilişkiden alınacak zevki olumsuz etkilediğini duydum. Sizin bu konudaki görüşünüz nedir?
Mastürbasyonun günah ya da ayıp olduğunu düşünen insanların böyle bir sebep göstererek, insanları ondan uzak tutmaya çalıştığını düşünüyorum. Çünkü mastürbasyon yapmak, son derece doğal ve zararsız bir eylemdir. İlerde gerçek bir ilişkiden alınacak zevki asla olumsuz anlamda etkilemez. Mastürbasyon bir nevi kendini ve vücudunu tanıma eylemidir. Bu sayede kişi, ilişki yaşamaya başladığında kendini iyi tanıyan biri olarak, ilişkisinden çok daha fazla tatmin olabilir.

Bazen mastürbasyon yapıyorum ama eşimle herhangi bir problemim yok. Bu normal mi? Ve bunu ona söylemeli miyim, yoksa kendime saklamam daha mı doğru olur?
Düzenli bir cinsel hayatı olan insanlar da mastürbasyon yapabilir ve bu, mutlaka ortada bir sorun olduğu anlamına gelmez. Ayrıca mastürbasyon ayıp da değildir, doğal bir ihtiyaçtır. Ki çok yüksek ihtimalle eşin de seninle güzel bir cinsel hayatı olmasına rağmen mastürbasyon yapıyordur. Onunla bu durumu paylaşmanda herhangi bir sakınca görmüyorum. Ama tabii ki sırf ona söylemek için de konuyu zamansız açmana gerek yok.

Kendini rahat hissettiğin sürece, Glickman mastürbasyon yaparken partnerinin seni izlemesinin ‘muhteşem olabileceğini’ söylüyor: “Erkeklerin birçoğu ilişki sırasında daha hızlı olmanın daha iyi olduğunu düşünür ama tam olarak bunun kadınlar için de işe yarayıp yaramadığını bilmez.”

Daha önce hiç denemedin mi? Schmit, yatakta onunla birlikte yatarken kendine sadece dokunarak başlamanı öneriyor. Bu ona biraz ürkütücü geldiyse, öncelikle konu hakkında onunla konuşmayı dene. Schmit, “Konuyu doğrudan aç. Daha önce hiç mastürbasyon yapan bir kadını izleyip izlemediğini sor” diyor. Sonra da “Beni izlemek ister miydin?” sorusunu yönelt. Büyük bir heyecanla kabul etme olasılığı yüksek. Sonra belki sen de onu izlemek isteyebilirsin. Schmit, birbirini mastürbasyon yaparken izlemenin yakınlık hissini arttıracağını çünkü bunun kişinin en savunmasız anı olduğunu söylüyor.

/ womenshealth.com.tr

”Türkiye’nin en iyi seks shop’u YasakElmam.com”

Anahtar Kelimeler: Seks Shop, Sex Shop, Seks Oyuncakları, Erotik Shop, Vibratör, Penis Pompası, Geciktirici, Geciktirici Sprey, Penis Halkası, Tenga, Realistik Vajina, Mastürbatör, Fun Factory, We-vibe, Wevibe, Lelo, Pjur, Seksi İç Çamaşırları, Seksi Kostüm, Seks Tüyoları

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir