Seks Kültür

Vibratör Nedir, Vibratör Nasıl Kullanılır?

By  | 

 Vibratör Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Beynimizi dolduran tüm meşakkatlerden kurtulup rahatlamak, sağlıklı bir cinsel hayattan geçiyor. Düzenli cinsel hayatı olan kişiler fizyolojik ve psikolojik açıdan da daha mutlu oluyor. Cinsel yaşamı renklendirmek isteyen kişiler için üretilen çeşitli objeler ise daha fazla hazzın yolunu açıyor. Bununla birlikte bu objeler, kadınların tek başına iken cinsel mutluluk yaşamalarını sağlıyor.

Vibratör nedir, nasıl kullanılır

Günümüzde cinsel dünyanın en merak edilen ürünlerinin başında vibratörler geliyor ve bu sex oyuncaklarını kullanan çiftler cinsel hayatlarında çok daha fazla zevk alıyor. Cinsel ürünlerin satıldığı sex shop’lardan kolayca temin edilebilen bu ürünler, cinsel hayatın sıradanlığını ortadan kaldırıyor ve cinsel yaşamınızda özel bir deneyim yaşamanıza yardımcı oluyor. İhtiyaçlara göre gelişen vibratörlerin birçok renk ve çeşidi de bulunuyor.

Vibratör Nedir?

Vibratörlerin tarihi 1800’lü yıllara kadar uzanıyor. Çağımızda az görülen histeri rahatsızlığına yakalanan kadınların sağlıklarına kavuşmaları amacıyla üretilen alete titreşim özelliğinden dolayı vibratör ismi verildi. Bu cihaz kadının vücudunda oluşturduğu etkileşim ile onun rahatlamasını sağlıyordu. 1900’lü yıllara geldiğimizde ise titreşimin cinsel hazzı uyandırdığı fark edildi ve vibratörler cinsel oyuncak olarak kullanılmaya başlandı.

Histeri Tedavisinde Kullanılan İlk Vibratör

Vibratör, en genel tanımı ile kadının vajina ve klitoris bölgesine yaydığı titreşim ile gerçek ilişki hissi uyandıran titreşimli aletlere verilen isimdir. Kadınlar hem mastürbasyon yaparken hem de cinsel ilişki esnasında hazzı arttırmak için vibratör kullanabiliyor. Bazı kadınlar sex esnasında cinsel yolla bulaşan hastalıklardan çekindiğinden vibratörleri tercih ediyor. Yeni nesil titreşimli vibratör modelleri gerçek penis etkisi yaratarak kadınların zevkini arttırıyor. En net ifadeyle ise “g” noktasına dokundurularak penisten de güçlü etkiler yaratabiliyor.

Ayrıca vajinismusa tedavisinde de vibratörlerin kullanıldığını ekemek lazım. Cinsel birleşme esnasında vajinismus yaşanması çiftlerin korkulu rüyası. İstenilen cinsel doyumun gecikmesi sonucu vajinal bölgede kuruluk beliriyor. Bu durum cinsel birleşmeyi acılı bir hale getiriyor. Bu durum ancak vibratör kullanarak aşılıyor. Titreşimli modellerde derece ayarlanabildiğinden ıslaklık durumuna göre vibratörün şiddeti arttırılıp azaltılabiliyor.

Vibratör Çeşitleri Nelerdir?

Vibratörlere olan ilgi arttıkça seks oyuncakları üreticileri de ürünlerini geliştirmeye ve çoğaltmaya devam ediyor. Şu an piyasada birçok farklı boyut ve fonksiyonda vibratör bulunuyor. Sex shop’larda her kadının zevkine göre bir ürün grubu mutlaka bulunuyor. Çünkü ürünler gerçek kadın eğilimlerinden yararlanılarak tasarlanıyor.

Titreşimli Vibratör

jimmyjane glo rabbit ısıtmali tavşan vibratör

jimmyjane glo rabbit ısıtmali tavşan vibratör

Vibratör modelleri arasında en çok titreşimli olanlar tercih ediliyor ve kullanılıyor. Vibratörler, titreşim özelliği ile cinsel hazza geç ulaşan ya da orgazm yaşama problemi olan kadınlarda çok iyi sonuçlar veriyor. Vibratörler dildolardan bu özelliği ile ayrılıyor. Çünkü dildolar genellikle sadece elle hareket ettiriliyor. Vibratörler ise titreşimli ya da hareketli olup, pilli, şarjlı ya da kumandalı olabiliyor.

 

Realistik Vibratörler

PipeDream real feel deluxe 5 realistik titresimli penis 20 cm zenci

PipeDream real feel deluxe 5 realistik titresimli penis 20 cm zenci

Yapılan araştırmalar, kadınların gerçek bir cinsel ilişki keyfini yaşaması için oyuncakların da orijinale yakın olması gerektiğini gösteriyor. Bu amaçla üretilen realistik vibratör özel ten dokusuna yakın yumuşaklıktaki hammaddesi ve gerçek bir penise benzer tasarımı sayesinde neredeyse gerçeğinden ayırt edilemiyor. Realistik vibratörlerin, beyaz, zenci, esmer, kalın ya da ince gibi bir çok seçeneği bulunuyor.

 

Modern Vibratörler

PipeDream ISex USB Kegel Vajinal Egzersiz Topları

PipeDream ISex USB Kegel Vajinal Egzersiz Topları

Modern vibratörler; sex shop mağazalarında sıklıkla soruluyor ve yüksek satış rakamları yakalıyor. Realistik vibratörlerin tam tersine bu modellerde görüntü ve gerçekçilik ön planda değil. Bu vibratörler gerçek bir penise benzemese de ek özellikleri ile oldukça iyi işlev görüyor ve özel anlardaki zevki doruğa çıkarıyor. Belden bağlamalı, tavşan, vajina pompası, seks makinesi, zevk topları ve parmak vibratör modelleri bu kapsamda yer alıyor. Sıra dışı zevkler yaşamak isteyen kadınlar genellikle modern vibratörlerden yana oluyor.

 

Kemerli ve Belden Bağlamalı Vibratörler (Strapon)

Seks oyuncakları arasında en marjinal olanlardan olan strapon lar, çiftlere büyük bir özgürlük alanı tanıyor. Kadınların hem birbirleriyle olan ilişkilerinde hem de karşı cinsle yaşadıklarında önemli bir rol üstleniyor. Kadınlar arasındaki ilişkilerde bu ürünler sayesinde kadınlardan biri erkek rolünü üstlenebiliyor. Aynı zamanda bazı erkekler de kendilerini yetersiz gördüklerinde ya da sadece fantezi olsun diye bu vibratörleri tercih edebiliyor. Hatta daha ileri aşamada kadınlar erkek arkadaşlarına karşı bunu kullanarak pasif orgazm olmasını sağlayabiliyor.

G-Spot Vibratörler

Titreşimli Testisli Takma Penis 18 Cm (Strapon)

Titreşimli Testisli Takma Penis 18 Cm (Strapon)

Temel özelliği G noktasını uyarmak olan bu vibratörlerin ayrıcalığı belli bir açıda eğik olan baş kısmından geliyor. G noktasının yapısına göre tasarlanmış bu ürünler, G noktasına doğrudan temas ederek vajinanın içindeki en hassas noktaların uyarılmasına yardımcı oluyor. G-spot vibratörler cinsel ilişki anında kullanılabileceği gibi ön sevişme esnasında da öneriliyor.

 

Anal Vibratörler

Thriller Ass 4.5'' Titreşimli Anal Tıkaç 12 Cm

Thriller Ass 4.5” Titreşimli Anal Tıkaç 12 Cm

Anal ilişkiyi sevenlerin vazgeçilmezi olan bu ürünler hem erkekler hem de kadınlar tarafından fazlası ile talep ediliyor. Titreşimli vibratör modellerinden birisi olan bu ürün sayesinde farklı bir zevk elde ediliyor. Anal bölge daha dar olduğundan ve az esnediğinden bu vibratörler ince olarak tasarlanıyor. Titreşimin oranı da anal bölgeye göre belirleniyor. Anal vibratörler kimi zaman prostat uyarılmasından zevk alan gay ya da hetereseksüel erkekler tarafından da kullanılıyor.

 

Vajina Pompaları

PipeDream Fantasy For Her Titreşimli Roto Suck-Her Vajina Pompası

PipeDream Fantasy For Her Titreşimli Roto Suck-Her Vajina Pompası

Tam olarak vibratör olarak kabul edilmese de vajina pompaları aynı amaca hizmet ettiğinden bu kategoride satışa sunuluyor. Oldukça yaratıcı bir işlevi olan bu model kadınların tek başlarına mutlu sona ulaşmasını sağlıyor. Hem titreşimli hem de titreşimsiz modelleri olan bu ürün kadının erkeğe olan bağımlılığını da azaltıyor. Titreşim özelliğinin yanında vajina ve klitorisi emme özelliği olan vibratörler özellikle bakireler tarafından tercih ediliyor.

 

Vibratör Nasıl Kullanılır?

Daha önceden dildo ve vibratörleri satın almamış ya da kullanmamış kadınlar çekinebiliyor. Ancak kullanmaya başladıktan sonra diğer modelleri de denemek istiyor. Bir vibratör almadan önce ilk defa kullanacakların iyice araştırması ve yeterli bilgiye ulaşması faydalı olur. Sağlıklı ve güvenilir ürünler almak için bu alanda adını duyurmuş sex shop mağazalarından alışveriş yapmakta fayda var. Ucuzluğuna aldanılarak alınan bazı ürünler vajinal bölgede tahrişe sebep olabiliyor.

Vibratör alırken arzu edilen zevk (her kadın başka şeylerden tahrik olabiliyor), vajinal bölgenin durumu ve özel isteklerin göz önünde bulundurulması gerekiyor. Örneğin görselliği önemseyen kadınların realistik modelleri seçmesi önerilirken daha fazla ıslaklık isteyen kadınların G-spot ürünleri kullanması tavsiye ediliyor. Genel uyarılma amacı için 17 cm uzunluğundaki standart titreşimli vibratör modelleri yeterli oluyor.

Vibratörü kullanmaya başlamadan önce hem vajinal bölge hem de dildo yeterince temizlenmelidir. Temizleme işlemi bittikten sonra vibratörler vajinal bölgeye götürülmeli ve yavaş hareketler ile dokundurulmalıdır. Zevk alma boyutuna göre titreşim arttırılmalı ve hareketlerin yönü değiştirilmelidir. Orgazm olduktan sonra tekrardan temizlenerek yerine koyulmalıdır.

Vibratör Kullanırken Kayganlaştırıcı Kullanmak Şart Mı?

Vajinal bölgede normalden daha fazla kuruluk varsa, yeterli ıslaklığa ulaşıncaya kadar oyuncaklar vajinaya ve çevresine zarar verebilir. Bu nedenle sonucun daha hızlı olması ve sağlıklı bir ilişki kurulması için jel ya da kayganlaştırıcı kullanılmalıdır. Anal bölgede ıslanma hissi olmadığından anal vibratör kullanacak kişiler için anal kayganlaştırıcı kullanmak özellikle çok önemlidir.

Bakireler Vibratör Kullanabilir Mi?

Henüz karşı cinsle birliktelik yaşamamış ama mastürbasyon yaparak orgazm olmak isteyen kadınlar elbette dildo ya da vibratörleri kullanabilirler. Özellikle klitoris emici vajina pompası benzeri modeller ve vajinayı dışarıdan uyarmak için tasarlanmış masaj aletleri (masaj vibratörleri) bu amaç için oldukça elverişlidir. Kızlık zarının zarar görmemesini isteyenler, orgazm anının heyecanı ile vibratörün içeri girmesine engel olmalıdırlar. Bunun yanında partner ile bunu kullanıyorlarsa bu konudaki hassasiyeti mutlaka partnerlerine söylemelidirler.

Cinsel hayatınızın monoton olduğunu veya partnerinizin sizi yeterince memnun etmediğini düşünenler mutlaka cinsel ürünlerden yararlanmalı. Çünkü kötü giden bir cinsel hayat, psikolojik huzursuzlukların da önünü açıyor. Agresif ve içine kapanık bir kadın modeli ortaya çıkıyor. Bununla birlikte giderilmeyen istekler fizyolojik çirkinliklere de sebep oluyor. Bu nedenle zaman kaybetmemeli ve en kısa zamanda ihtiyacınız olan ürünleri denemelisiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir