Seks Kültür

Uzmanlardan En Özel Seks Tavsiyeleri

By  | 

UZMANLARDAN SEKS TAVSİYELERİ

Bazen öyle zamanlar gelir ki hayatımızda bir şeylerin eksik olduğunu hissederiz. Stresi azaltmak ya da kilo vermek yetersiz gelir. Yaşam kalitemizi yükseltmek, kendimize odaklanmak ve yenilenmek isteriz. Peki ya cinsel sağlığımız?

Böyle zamanlar cinsel sağlığa odaklanmak ve genel sağlığımızı artırmak için en uygun zamanlardır. Cinsel sağlık sadece fiziksel değil, kendimizle olan cinsel ve fiziksel barışıklığımız, değerlerimiz ve cinsellik hakkındaki duygularımızla da ilgilidir.

Seks yapmanın fiziksel ve zihinsel bir çok faydası vardır. Seks stresi azaltır, kas yapısını güçlendirir, duygusal bağlılığı artırır, bağışıklığı güçlendirir ve aynı zamanda çok iyi bir kardiyo egzersizidir. Cinsel sağlık sadece çiftler için gerekli değildir, aynı zamanda vücudunu keşfetmek isteyen kadınlar için de büyük bir gerekliliktir. Bir partnerle kurulan sağlıklı bir ilişkinin temeli kendini iyi tanımaktan geçer.

Uzmanlardan cinsel sağlık tüyoları:

Pozitif düşünün

Kendi kendinize negatif düşünceler üretip bunlara inanmaktan vazgeçin. Çok şişmanım, vücudumu sevmiyorum, kimse beni beğenmez gibi düşünceler size hiç bir şey kazandırmaz. Pozitif düşünün ve kendinizi kıvrımlarınızla birlikte sevin. Siz kendinizi severseniz başkaları da sevecektir.

Erojen bölgelerinizi keşfedin

Neyin hoşunıza gittiğini öğrenin. Vücudunuzu keşfetmeye ilk seks oyuncağınızı alarak başlayabilirsiniz. Vücudun tek erojen bölgesi klitoris değildir, özellikle kadınlarda sayısız erojen bölge vardır.

Kendinizi eğitin

Daha çok okuyun ve anatominizi öğrenin, neyin ne şekilde çalıştığını ve seks mekaniklerinin nasıl işlediğini keşfedin. Orgazm hakkında söylenen şehir efsanelerine inanmayın, gerçek dışı aşırı beklentilerden ve sonucunda gelecek hayal kırıklığından kurtulun. Her kadının anatomisi farklıdır ve farklı bölgelerden farklı şekillerde uyarılırlar.

Zihninizi hazırlayın

Cinsel ilişki sırasında ilişkiye konsantre olun ve kendinizi akışa bırakın. Doğru nefes tekniklerini kullanın ve partnerinizle göz kontağını ihmal etmeyin.

Seks hakkında daha fazla konuşun.

Kadınlar, seks hakkında genellikle sadece bir problem olduğunda konuşur. Sekste problem yokken de arkadaşlarınızla ya da partnerinizle konuşun, paylaşın. İletişim seks hayatınızı pozitif yönde etkiler. Seks hakkında konuşursanız kendinizden daha emin ve rahat olursunuz.

Seks fantezilerinden korkmayın

Seks fantezileri cinsel uyarımı ve isteği artırır, daha seks başlamadan libidoyu yükseltir.

Kötü alışkanlıklarınızdan kurtulun

Sigara ve alkol cinsel isteği azaltır ve libidoyu düşürürken düzenli egzersiz libidoyu artırır.

Sağlıklı beslenin, cinsel iştahınızı artırın

Daha çok antioksidan alın. Kırmızı şarap, çikolata, fındık tüketiminizi artırın. Özellikle avocado, bağdem ve ananas gibi gıdaların afrodizyak etkisine sahip olduğunu unutmayın.

Yeni şeyler deneyin

Yaratıcı olun ve seks ile ilgili bir ‘’yapılacaklar / denenecekler listesi’’ hazırlayın. Yeni pozisyonlar denemekten, sex oyuncakları kullanmaktan ve fantezilerden korkmayın.

/sheknows.com

”Türkiye’nin en iyi seks shop’u YasakElmam.com”

Anahtar Kelimeler: Seks Shop, Sex Shop, Seks Oyuncakları, Erotik Shop, Vibratör, Penis Pompası, Anal Tıkaç, Anal Plug, Şişme Bebek, Şişme Kadın, Geciktirici, Geciktirici Sprey, Penis Halkası, Tenga, Realistik Vajina, Mastürbatör, Fun Factory, We-vibe, Wevibe, Lelo, Pjur, Seksi İç Çamaşırları, Seksi Kostüm, Seks Tüyoları

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir