Seks Kültür

Dildo Hakkında Bilmediğiniz 24 Gerçek!

By  | 

Dildo nedir?

Dildo (yapay penis) cinsel zevk amacıyla tasarlanmış bir sex oyuncağıdır ve genellikle iç erojen bölgeleri (vajina, anüs) uyarmak için kullanılır. Dildo hareketli parçalara sahip değildir ve vibratör değildir (çoğu zaman birbirleriyle karıştırılsalar da).

Dildolar hakkında hiç bilmediğiniz 24 şeyi keşfetmek için okumaya devam edin …

 2. İlk dildo taş, katran, fildişi, deri ve tahtadan yapılmıştır.
3. Eski Yunanistan’da tüccarlar, bekar kadınlara satmak için ‘olisbos’ (deri dildo) stoklardı.4. Ortaçağ’da, ‘Kanton Kasık’ olarak bilinen bir bitki, sertleşmek üzere sıcak suya batırılır ve dildo olarak kullanılırdı.

5. Teksas’ta 6’dan fazla dildoya sahip olmak yasa dışıdır. Beş iyi. Altı bile idare ediyor… Ancak yedi dildo’ya sahip olmanız sizi azılı bir suçlu durumuna sokabilir. 

6. Ayrıca Hindistan, Malezya ve Güney Afrika’da dildo (diğer tüm sex oyuncakları ile birlikte) üretmek yasaktır.

7. Han Hanedanlığı döneminde (206 B.C – 220 A.D) insanlar çoğu zaman değerli eşyalarıyla birlikte mezarlara gömülürdü. Bu dildolar da dahil.

8. Hiç kimse yapay penis’lerin neden ‘dildo’ olarak adlandırıldığını bilmiyor. Fakat bu konuda çeşitli teoriler var. Kimisi İtalyanca’dan gelen ‘diletto’ (zevk) kelimesinden türediğini söylüyor, kimisi ise penis şekilli bir mandaldan geldiğini söylüyor.

9. Newfoundland, Kanada’da Dildo Adası adında bir ada var. Japonya’nın Kedi Adası gibi… 

10. ‘Dildo Bandit’ olarak bilinen maskeli bir adam, Ocak 2017’de Nefoundland’de yerel bir sex shop‘u soyma ve tüm dildo’ları çalma teşebbüsünde bulundu, tüm basında manşet oldu.

11. Daha bitmedi… Newfoundland’da Dildo adlı bir kasaba da var. Tabii bu kasabada dildo kullanımı ne kadar yaygın bilemiyoruz.

12. İngilizce’de “dildo” kelimesinin ilk kaydı 1593 yılına kadar uzanıyor. Yani bu işler pek de yeni değil…

13. İlk fiziksel dildo 1500’lerde İngiltere’de göründü. Ah şu İngilizler…

14. William Shakespeare, The Winter’s Tale’de “dildo” kelimesini kullandı. (Ve hayır, o zamanlar farklı bir şey ifade etmiyordu.)

15. “Godemiché”, Fransızca’da penis şeklinde oyuncak anlamına geliyor. Acaba taşakları olmayan dildo’lara ne diyorlar! Yoksa Fransa’daki bütün dildo’ların taşakları mı var. Ateistler bunu da açıklasın!

16. İspanyolca’da dildo’ya “consolador” deniyor.

17. Rusça’da dildo için kullanılan kelimenin tam karşılığı ‘Penis Taklitçisi’ Galce’de kullanılan aynı kelime ise “sahte penis” anlamına geliyor.

18. Doc Johnson markası, 1976’dan bu yana dildo üretiyor yapıyor ve çoğu modelde damarlar vs halen el ile boyanıyor. Yani bu işler ciddi el işi gerektiriyor desek yanlış olmaz.

19. Standart penis şeklinden sonra dildo’lar en yaygın hayvan şekillerinde oluyor. Kediler, tek boynuzlu atlar, yunuslar ve daha bir çok hayvan şeklinde dildo var. Aynı şekilde anal dildo modelleri de çeşit çeşit.

20. Cam dildo’lar sertleştirilmiş, kırılmaz borosilikat camdan yapılıyor. Borosilikat diyince aşina gelmediyse size “Pyrex” diyelim, bu malzemeyi mutfaklarınızdan hatırlayacaksınız :). 

21. … Bu da cam dildoların bulaşık makinesinde yıkanabileceği anlamına geliyor!

22. Yakın tarihli bir çalışmaya göre sex oyuncağı kullanıcılarının% 25’i dildoların gerçek penis görünümünde olmasını tercih ediyor.

23. Dildo ikinci en popüler sex oyuncağıdır (vibratör lerden sonra)

24. İngilizce’de dildo’nun çoğulu dildos olarak geçiyor, neden dildoes olmadığını ise kimse bilmiyor.

Kaynak: https://www.lovehoney.co.uk/blog/2018/06/08/surprising-dildo-facts/

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir