Seks Kültür

Seks Hakkında Bilinmesi Gereken 14 Şey

By  | 
Bazen hayatta aslında çok kolay olan şeyleri biz kendimiz zorlaştırıyoruz. İşte seks de onlardan biri. Pek çoğumuz için seks, bir türlü aşılamayan sorunlar silsilesi gibi. Halbuki insan vücudu denilen mükemmel makina, kendimizi onun kollarına bıraktığımız ve ona doğası dışında müdahalelerde bulunmadığımız takdirde tıkır tıkır işliyor. Gündelik hayatın koşuşturmacası, kafamızdaki anlamsız sorular, kaygılar, beklentileri karşılayamama endişesi alıp götürüyor bu ‘makinenin’ en eğlenceli taraflarını. Şimdi aynaya bir bakın ve gözlerinizdeki şehvet dolu bakışı yakalamaya çalışın. Sonra da bu özel yazıyı okuyun ve aslında hepimizin bildiği yatak odası bilgilerini tekrar hatırlayın…

Her kadının mutlu olacağı bir pozisyon vardır, sizinkini bulun

Bu, “yeniliklere açık olun, yeni sex pozisyonları deneyin” anlamına geliyor. Ancak bunları illa ki kitaplardan öğrenmeniz gerekmiyor. Çünkü kitaplardaki her pozisyon mutlaka sizin de zevk alacağınız anlamına gelmiyor.

Seks esnasında en çok zevk aldığınız şekli ve hareketi tespit ettiğinizde partnerinizle de bunu paylaşın. Başarısız olmayacağınızı önceden kestirdiğiniz bir pozisyonda mutlaka orgazma ulaşırsınız, tabii eğer beyniniz buna hazırsa…

 

O, bir kusur ölçer makinesi değil

Yanlara doğru önlenemez gelişmesini sürdüren kalçalarınız, kısa olduğunu düşündüğünüz bacaklarınız, bir erkeğinkiyle boy ölçüşemeyecek kadar şekilsiz durduğuna inandığınız ayaklarınız… Hadi ama kendinize bu kadar haksızlık etmeyi bırakın!

Seksüel uyarılma boyunca erkekler nörokimyasal bir kokteyli içiyor gibiler ve onun içindeki zehre kapılıyorlar. Başka bir deyişle, kusurlarınızı fark etme “eğlencesinden” dolayı fazlasıyla kendilerinden geçmiş durumdalar. Bunu biz değil, Seks Terapisti Ian Kerner söylüyor. Öyleyse vücudunuzla ilgili endişeleri kapı dışarı edip, onunla bu eğlenceye dahil olmak için kendinizi rahat bırakın.

Yumuşak, temiz ve rahat yatakta seksi küçümsemeyin

Hep yenilik aradığınızı biliyoruz. Gerçekleştirseniz de sadece hayal de etseniz; mutfak tezgahında veya ofiste sevişme senaryolarıyla fena halde kafayı bozmuş durumdasınız. Sadece yatakta sevişmek isterseniz partnerinizin sizin monotonluğunuzdan sıkılacağına inanıyorsunuz. Tavsiyeler de genelde sekste yatak odası dışını da denemeniz doğrultusunda.

Ama yeni heyecanların peşinde koşarken yumuşacık, tertemiz ve konforlu yatağınızın tadını çıkarmaktan da kendinizi alıkoymayın. Bunda utanılacak bir şey yok!

Seks klişeleri sadece klişelerdir ama işe yararlar

Bir otel odası tutmak… Flörtöz bir buluşma gecesi ayarlamak… Köpüklü küveti hazırlamak… Kokulu mumları yakmak… Kim demiş işe yaramıyor diye!

Hiç kimse sizden daha çok (ya da daha iyi) seks yaşamıyor

“Normal” olarak kabul edilebilecek bir seks miktarı yok ne yazık ki. Yani ayda şu kadar seks yaparsanız ilişkiniz “birinci sınıf”tır diyemeyeceğiz, üzgünüz! Cevaplamanız gereken sadece bir soru var: Sizin için yeterli olabilecek kadar seks yaşıyor musunuz?

“Seks” konumuna geçiş için biraz zamana ihtiyacınız var

Sürekli koşturma içindesiniz: Çocuklarınız, çalışma hayatınız, eviniz ve eşiniz…

Gün içinde bin parçaya bölündükten sonra durup şöyle bir dinlenmeden ve kendinizi dinlemeden, seks tanrısının gelip de sizi bir makine gibi sevişmeye hazır hale getirmesini beklemeyin. Akşam için yemeği siz mi yaptınız? Şimdi gidin ve bir duş alın. Yalnız başınıza tabii… Ya da biraz kitap okuyun. Bırakın eşiniz bulaşıkları halletsin. Nihayetinde onunla bazı aksiyonlara girmek için kendinizi hazır hissetmeniz gerekiyor. Sadece kısa bir mola!

Mastürbasyon sadece kuru bir zevk aracı değildir

Her şeyden önce bu sizin için bir eğlence ve kendinizi daha iyi keşfetmeniz için iyi bir yol. Ayrıca şunu düşünün, mastürbasyonla başarısız bir sonuç almak mümkün mü? Hayır, tabii ki. Üstelik zincirleme orgazmların partnerinizle de aynısını yaşamak için iştahınızı kabartacağını unutmayın.

Orgazm olamayacağım diye endişelenmeyi bırakın

Ne zaman kafanız dağınıktır, işte o zaman orgazm olamazsınız. Çünkü orgazm duygusu cinsel organdan önce beyinde başlar. Hem siz orgazm olamazsanız partneriniz bunun kendi başarısızlığı olduğunu düşünür. Öyleyse şimdi konsantre olma zamanı!

Düşünmeyi bırakın, sadece hissedin! Mükemmel fiziksel duyulara odaklanın, kafanızdan düşünceleri atın ve kendinizi seksin ritmine bırakın.

Ona yardım edin

Seks esnasında her şeyi partnerinize bırakmak yerine siz de bir şeyler yapın. Kendinize dokunun mesela. Bu mutlu sona ulaşma hızınızı artırmak için iyi bir yol.

Bütün fantastik teknikleri bilmek zorunda değilsiniz

Seks terapistleri, erkeklerin orgazm olabilmeleri için pek çok yol olduğunu söylüyor. Tabii onun reaksiyonlarını dikkate aldığınız, canını acıtmaktan kaçındığınız (tabii o sizden özel olarak talep etmediği sürece) ve dişlerinizi kullanmadığınız (tabii yine o talep etmediği sürece) zaman göreceksiniz, ondan hiçbir şikayet duymayacaksınız. Sizi, fantezi dünyasından ne kadar da uzak olduğunuz konusunda suçlamaya fırsat bulamayacak!

Bazen sadece “işe koyulun” yeter

Eğer içinizden gelecek öylesine güçlü bir seks dürtüsüyle onun üzerine atlayıp elbiselerini yırtacağınız günü bekliyorsanız, inanın bu sandığınızdan uzun zamanınızı alabilir. Bazen vücudunuz buna hazır olmasa da bir sevişmeyi başlatmak işe yarar. Vücudunuz ve tabii arzularınız da size yetişmekte gecikmeyecek, göreceksiniz.

Anahtarınız Kegel

Kegel egzersizini duymayanınız kaldı mı? Pubis ve pelvis kaslarınızın güçlenmesini sağlayan bu egzersiz, seks esnasında kendinizi daha iyi kontrol etmenizi ve etkili orgazmlar yaşamanızı kolaylaştırıyor. Bu egzersiz basitçe, idrarınız geldiğinde onu tutuyormuş gibi vajina kaslarınızı sıkıp bırakmanız şeklinde yapılıyor. Ayrıca bu konuda yardımcı vajinal toplar da var.

Doğum kontrol yönteminiz hayatınızın sonuna kadar aynı kalmamalı

Uzmanlar, yetişkinlik yaşantınızda en azından iki kez doğum kontrol yönteminizi gözden geçirmeniz gerektiğini söylüyorlar. Hızlı aşk kaçamaklarınız geride kaldıysa ve artık son limana demir atıp bir de çocuk sahibi olduysanız, bebekten sonra sadece vücudunuz değil huylarınız da değişir, unutmayın. Örneğin sizi daha az “şaşmaz” bir doğum kontrol hapı kullanıcısı haline getirebilir yeni hayatınız. Dolayısıyla bir “kaza”ya mahal vermemek için daha farklı bir yol düşünmeniz gerekir.

İlişki boyunca acı normal değildir

Ara sıra cinsel ilişki esnasında acı duyuyorsanız bu, gergin olduğunuzu ya da yeterince ön sevişme yaşamadığınızı, uyarılmadığınızı gösterir. Ancak bu ağrı ve acı duymaları sık yaşıyorsanız, yani seks sizi incitiyorsa, doktorunuza görünmenizde yarar var. Sebebi basit bir idrar yolu enfeksiyonu da olabilir. Ama her ne sebeple olursa olsun sekste acı çekmek zorunda değilsiniz, öyle değil mi?

/pudra.com

”Türkiye’nin en iyi seks shop’u YasakElmam.com”

Anahtar Kelimeler: Seks Shop, Sex Shop, Seks Oyuncakları, Erotik Shop, Vibratör, Penis Pompası, Anal Tıkaç, Anal Plug, Şişme Bebek, Şişme Kadın, Geciktirici, Geciktirici Sprey, Penis Halkası, Tenga, Realistik Vajina, Mastürbatör, Fun Factory, We-vibe, Wevibe, Lelo, Pjur, Seksi İç Çamaşırları, Seksi Kostüm, Seks Tüyoları

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir