Strapon Ne Demek?

strapon-ne-demek

Söz konusu seks oyuncakları olduğunda hayal dünyanızın ötesine geçebilirsiniz. Adrenalin, heyecan, tutku, ateşli dakikalar ve daha fazlası için birtakım oyuncaklardan faydalanabilirsiniz. Seks shoplardan satın alabileceğiniz pek çok alternatif vardır. Bunlardan biri olan strapon nedir? Strapon; bele bağlanan protez penis anlamına gelir. Yani herkes tarafından bilinen vibratörün, belden bağlamalı versiyonudur.

Cinsel ilişkide aktif rol oynayan kadınlar için kullanışlı bir üründür. Belden bağlama fonksiyonu sayesinde, bir erkek rolünü üstlenen kadınlar partnerine heyecan verici dakikalar yaşatabilir. Bu tarz ürünler hem kemerli hem de kemersiz elde kullanıma uygundur. Bir vibratörden daha fazlasını sunan bu ürünler, hayal dünyasının sınırlarını aşan çiftlerin tercihleri arasındadır. 

Kadın ve erkeklerin kullanımına uygun bir ürün olan strapon, bele bağlanarak kullanılan yapay penis olarak nitelendiriliyor. İç çamaşırı gibi giydikten sonra penisiniz varmış gibi kullanmaya başlayabilirsiniz. Sex, her birey için farklı anlamlar ifade eder. Seks yaşantınızı nasıl şekillendireceğinizi, tercihleriniz belirler. Bu nedenle tercihlerinize yönelik ürünler ile sınırların ötesinde bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Rızaya bağlı yapılan her yenilik, ilişkinin heyecanını artırır. Yeni keşifler, farklı deneyimleri beraberinde getirir. Ürünün modelleri kendi içerisinde farklılaşır. Penisin boyutu, penisin şekli, titreşim özelliği, kemerin boyu gibi ayırt edici özellikler vardır. Fiziksel özelliklerinize ve tutkulara uygun bir seçim yaparak kullanabilirsiniz.

Cinsellik insanın temel ihtiyaçlarının başında gelir. Cinsel hayatınızı nasıl dolduracağınız ise size bağlıdır. Tutkularınızı ön planda tutarak, zevki zirvede yaşayabilirsiniz. Bunun için ister seks oyuncaklarından faydalanın isterseniz de kendinize uygun yöntemler geliştirin. 

sex-shop-urunleri

Strapon Ne İşe Yarar? Kimler Kullanır?

Doğru yazılışı Strap-On şeklinde olan kemerli penis nedir, ne işe yarar, kimler kullanır gibi sorular merak edilmektedir. Protez penis, aktif rol oynamak isteyen kadınlar için ilgi odağı olan bir üründür. Aynı zamanda daha büyük penis ile ilişkiye girmek isteyen erkekler için de uygundur. Bele bağlanan bu yapay penisin 3 farklı çeşidi bulunur. Bunlar;

İçi dolgulu protez penisler: Genellikle kadınlar tarafından kullanıldığı düşünülse de erkekler tarafından da kullanılır. Cinsel ilişkide aktif rolü ele almak isteyen kadınlar kullanabilir. Aynı zamanda her zaman sert bir penisle ilişkiye girmek isteyen erkekler de içi dolgulu protez penis kullanabilir. 

İçi boş protez penisler: Daha çok erkeklerin tercih ettiği bir üründür. Titreşim özelliğine sahip bu ürünler, daha uzun süren cinsel birliktelik yaşamak için tercih edilebilir. 

Çift taraflı kemerli penisler: Daha çok aktif rol üstlenen kadınlar için tercih edilir. Diğer modellere göre daha farklı bir üründür. Kemeri takan kişinin de zevk alması için dizayn edilmiştir. Bu ürün iki tarafında eş zamanlı zevk alması için üretilmiştir. 

İç çamaşırı giyer gibi giyip, bele takılan bu seks malzemesi ile farklı seks deneyimleri yaşayabilirsiniz. Seksin sınırlarını aşmak isteyen çiftlerin tercih edebileceği heyecanlı bir üründür. Kullanım sırasında konforlu olması adına kayganlaştırıcı malzemelerden faydalanabilirsiniz. Her seks oyuncağında olduğu gibi bu ürünün kullanımında da hijyen önemli bir faktördür.

Kullanımdan önce ve sonra mutlaka temizliğine özen göstermelisiniz. Daha da steril olmasını isterseniz prezervatif takarak kullanabilirsiniz. Kadınlar zaman zaman ilişki esnasında daha baskın olmak isteyebilir. Bunun için elbetteki farklı pozisyonlar denenebilir. Ancak strapon ve benzeri oyuncakları ile daha da heyecanlı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bu tarz oyuncakları kullanmaktan çekiniyor olabilir. Ancak partnerinizle yapacağınız konuşma ile kendinizi rahatlatabilir ve deneyebilirsiniz. 

Fantezi Oyuncakları Cinsellikte Neden Önemlidir?

Sağlıklı ve mutlu bir ilişkinin yapı taşlarından biri de cinselliktir. Çiftlerin birbiriyle fiziksel olarak iletişim kurma yolu olarak da nitelendirilebilir. Kimi zaman bir dokunuş, öpücük, kulağa fısıldanan bir söz cinselliği başlatabilir. Çeşitli fantezi oyuncakları kullanılarak da bu sürecin heyecanı artırılabilir. Özellikle uzun ilişkilerde cinsel birliktelik zaman zaman sıradan bir hal alabilir.

Çiftler bu durumdan olumsuz etkilenir ve ilişkilerini sorgulamaya başlayabilir. Seks hayatının sıradan bir hal almaması için farklı deneyimler yaşamak önemlidir. Çiftler öncelikle buna bir görevmiş gibi bakmamalı ve sınırlarını genişletmelidir. Farklı pozisyonlara, oyuncaklara ve yeni deneyimlere açık olan bireylerin cinsel hayatı daha heyecanlı olabilir. Bu elbetteki kişiden kişiye değişiyor olsa da, oyuncaklar sınırları açmanızı sağlar. 

sex shop

Her iki tarafında iyi bir deneyim yaşaması için iletişim önemlidir. Birbirinizle tutkularınızı konuşarak yeni bir deneyim yaşayabilirsiniz. Sıklıkla kullanılan seks oyuncaklarından dildonun vereceği zevk, farklı duyguları tetikleyebilir. Dildo ne demek derseniz de, yapay penis olarak açıklamak mümkün. Hem kadının hem de erkeğin erojen bölgelerine ufak dokunuşlarla temas eden dildo, heyecanlandırıcı etkiye sahip olabilir. Bunun gibi fantezi dünyanızı genişletecek farklı oyuncakları da deneyebilirsiniz.

Çiftlerin, birbirinden farklı duyguları harekete geçirmesi için seks oyuncakları önemli etkenlerdir. Alışılmışın dışında yaşanılan deneyimler, merak uyandırır. Devamında farklı deneyimlerin kapısını açar ve süreci sıradanlıktan çıkarır. Heyecan verici bir cinsellik deneyimi için iletişim, ön sevişme, fantezi, yaratıcılık ve karşılıklı zevk alma duygusu önemlidir. Ancak burada ince bir çizgi vardır. Her deneyim karşılıklı rıza ile gerçekleşmelidir. 

Zevk Oranını Artıran Fantezi Ürünleri

Cinsellik, temelinde kişilerin iç dünyası, arzuları, istekleri, beklentileriyle şekillenir. Çiftlerin, ortak bir kümede buluşarak hareket ettiği cinsel yaşam, farklı deneyimler ile daha da heyecanlı hale getirilebilir. Birbirini iyi tanıyan çiftler, ne gibi hareketler zevk alacağını bilir. Ancak bu zaman içerisinde sıradan bir hal alarak, farklı arzuları deneyimleme isteğini doğurur. Bu noktada çeşitli sex malzemeleri tercih edebilirsiniz. Dildo, şişme bebek veya penis halkası gibi seks malzemeleri en sık duygulardandır. Ancak seks malzemeleri bunlarla kısıtlı değildir.

Sınırların ötesinde duygular yaşayacağınız seçenekler de vardır. Bu ürünler kimi zaman abartılı olarak nitelendiriliyor. Ancak tutkularını sınırsız yaşamak için yeni deneyimlere açık olmalısınız. Çoğu zaman filmlerde gördüğümüz dominant ve itaatkar olayı gibi arzularınız varsa buna uygun ürünler tercih edebilirsiniz. Bu noktada bdsm açılımı nedir gibi araştırmalar yapılmaktadır. Köle efendi bağı olarak değerlendirebileceğimiz bdsm kimileri için kulağa hoş gelmez.  

Ancak arzularınızı rıza doğrultusunda sınırsız yaşayacağınız bir durumdur. BDSM; bondage (esaret) discipline (disiplin) sadism (sadizm), masochism (mazoşizm). BDSM tarzı bir ilişki sadece her iki partnerin de isteği üzerine gerçekleşir. Alışılmış ilişkiden oldukça farklı ve kuralları olan bir birliktelik tarzıdır. BDSM tarzı ilişkide pek çok fantezi ürünü kullanılır. Kırbaç, kelepçe, meme kıskacı, anal tıkaç ve daha pek çok ürün tercih edilebilir.

Seks sırasında arzularınızı sınırsız yaşamak için illa bu ilişki türünü tercih etmenize gerek yoktur. Farklı sex pozisyonları ve daha masum seks oyuncaklarıyla da ateşli dakikalar yaşayabilirsiniz. Bunu kimi zaman seks oyunları deneyerek kimi zamansa oyuncak kullanarak yapmak mümkündür. Polis, hemşire, asistan kostümleri gibi farklı kostümler ile partnerinizi yatakta baştan çıkarabilirsiniz. Sonrasında kendinizi ona teslim ederek muhteşem orgazma doğru ilerleyebilirsiniz. 

Dikkat Çeken Erkek ve Kadın Seks Oyuncakları 

Sex shop dünyası, fantezilere açılan kapıdır. Kadın ve erkeğin tek başına veya çift olarak kullanılabilecek her çeşit ürün bulunur. Tercih edebileceğiniz alternatifleri değerlendirerek seçim yapabilirsiniz. seçenekler arasında kadın ve erkekler tarafından kullanıma uygun ürünler vardır. Kadınlar için öncelikli tercih edilen ürünler tahmin edileceği üzere vibratörlerdir. Titreşimli vibratörler, kadınların tek başına cinsel hazzı yaşayabileceği bir üründür.

Ancak çiftler arasında da kullanılabilir. Gerçekçiliğin daha da fazla olmasını isteyen kişiler ise dildodan yana tercih yaparlar. Gerçek ten dokusu sayesinde, gerçeklik hissini yaşatır. Belden bağlamalı ve strapon modelleri de bulunur. Belden bağlamalı penis ne işe yarar derseniz de, kadınların hakimiyeti elinde tutmasında etkilidir. Genel olarak kadınlar arası ilişkilerde tercih edilse de oldukça rağbet gören bir üründür. Anal ilişki severler için de sıklıkla tercih edilen fantezi oyuncakları bulunur. 

Söz konusu bu oyuncaklar cinsel ilişkiden alınan hazzı artırmak için uygundur. Tasarımları gereği farklı zevk noktalarını uyarır. Erkeklerin baskın olarak kullanabileceği seks oyuncakları da vardır. Genellikle erkeklerin tek başına cinsel ihtiyaçlarını karşılamasına yönelik ürünlerdir. Tasarımları oldukça gerçekçi olan bu ürünlerin başında şişme bebekler gelir. Cinsel arzularını tek başına yaşamak isteyen erkekler için son derece gerçekçi bir deneyim sunar.

Penis halkası ve kılıflar da erkekler için etkili ürünlerdendir. Çiftler arasında fantezi denemelerinde sıklıkla tercih edilir. Tırtıklı veya geciktirme özellikli penis kılıfları, ilişkiyi farklı boyutlara taşıyabilir. Penis halkaları ise, birliktelik esnasında her iki tarafa da aynı oranda zevk verir. Cinsel hayatınızın yönünü ancak kendiniz belirleyebilirsiniz. Kimi zaman bir sex oyuncağı kimi zamanda bir seks pozisyonu ile de bunu yapmak mümkündür.

Sex Malzemeleri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Seksin heyecanı, her birey için farklıdır. Duyguların ön planda olduğu seks deneyimini tercih edenlerin yanı sıra fantezilerin açığa çıktığı bir sex deneyimi arzulayanlarda vardır. Fantezik deneyimler için üretilen birtakım seks malzemeleri bulunur. Kadınları kaç cm tatmin eder sorusuyla karşılaşan ve penis boyunun küçük olduğunu düşünen kişiler olabilir.

Bu kişiler, strapon ve dildo gibi farklı ürünler kullanabilir. Üstelik strapon, daha büyük penis isteyenlerin yanı sıra kadın kadına ilişki için de tercih edilmektedir. Bu ve benzeri sex oyuncakları alırken, dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Öncelikle sağlığa uygun ürünler ürettiğinden emin olduğunuz markaları tercih etmelisiniz. Dikkat etmeniz gereken başlıca faktörler şu şekildedir;

  • Kalite ve güvenlik
  • Temizlik ve bakım
  • Boyut ve şekil
  • Fonksiyonlar
  • Güç kaynağı
  • Ses seviyesi
  • Su geçirmezlik
  • Üretici tavsiyeleri
  • Kişisel kullanıma ve sağlığa uygunluğu

Bu unsurların her biri hem kişisel sağlığınız hem partnerinizin sağlığı için önemlidir. Cinsel oyuncaklar, kişisel arzularınızı ve tercihlerinizi tatmin etmek için üretilmiştir. Hangi amaç için kullanılıyor olursa olsun, sağlığınıza zarar verebilecek bir ürünü tercih etmemekte fayda vardır. Seks oyuncakları, cinsel birlikteliğin boyutunu değiştiren ürünlerdir.

Partnerler arasında kullanılıyorsa mutlaka rıza ile kullanılmalıdır. Ürünlerin özellikleri ve nasıl kullanılacağı hakkında detaylı araştırma yapılarak hareket edilmelidir. Her ürünün uyarıcı noktası farklıdır. Duygularınızı tam olarak hangi noktada tatmin etmek istiyorsanız ona yönelik araçlar tercih edebilirsiniz. 

Sex ve seks oyuncakları utanılacak şeyler değildir. Her birey sağlıklı bir yaşam için seks yapmaya ihtiyaç duyar. Bunu sıradanlıktan çıkarıp, daha heyecanlı yaşamak isteyen bireyler ise seks oyuncaklarına yönelir. Bu kimi zaman bir seks oyunu olarak da tercih edilebilir. Hatta seks oyuncakları ile oyunları birleştirerek tutkularınızı sınırsız yaşayabilirsiniz. Burada önemli nokta hangi ürünü, ne amaçla kullanmak istediğinizdir. Tek başınıza kullanabileceğiniz ürünler olduğu gibi partnerinizle de kullanabileceğiniz modeller vardır. Çeşitli incelemelerin ardından tercihinize uygun ürünleri bulabilirsiniz. 

Tagged : / / /

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir