Yatakta Sevişme Taktikleri 

Cinsel hayatın, sağlıklı bir şekilde devam etmesi için bir takım altın kurallar olduğu doğrudur. Kadın ve erkekler, doğası gereği farklı cinsel dürtülere sahiptir. Bu dürtüler de sevişme esnasında ortaya çıkar. Üstelik her kadın ve her erkek aynı şeylerden tahrik olmamaktadır. Bu nedenle kendi cinsel yaşamınızı, kendiniz belirlemelisiniz. Küçük keşifler, oyunlar, dokunmalar, fanteziler, müzik, seks oyuncakları ve daha pek çok şey ile cinsel yaşamınızı renklendirebilirsiniz. Ancak burada önemli olan sizin ne istediğinizdir.

Bu öğrenmek için öncelikle kendi vücudunuzu tanımanız şarttır. Orgazm noktalarınız, sihirli kelimeleriniz, dokunuşların nerelere yapılması gerektiği gibi konularda kendinizi aydınlatın. Böylelikle cinsel yaşamınızı kendiniz şekillendirebilirsiniz. Mutlu sonu, partnerinizi yönlendirerek karşılıklı olarak yaşayabilirsiniz. Bunun temelinde de iletişim yatar. Partnerinizle kurduğunuz iletişim, yatakta seksin gidişatını belirler. Bu durum hem partneriniz hem de kendiniz için geçerlidir. 

Seks esasında yatakta başlamaz. Partnerinizi hayal ettiğiniz anda, onu arzuladığınızda, dokunduğunuzda, öptüğünüzde ve bakıştığınızda başlar. Vücudunuz bu esnada mutluluk hormonu salgılamaya başlar. Bu da elbette ki seksin başlamasında önemli bir etkendir. Ardından ön sevişme ile başlayan süreç, çeşitli teknikler kullanarak çok daha heyecanlı hale getirilir. Tensel temas, oral seks, pozisyonlar, fanteziler ve daha pek çok etken orgazmı zirveye çıkarmak için önemlidir. Cinsel hayatını renklendirmek sizin elinizdedir.

Cinsellik, kadın ve erkeğin yaşayabileceği en özel duyguları paylaştığı bir deneyimdir. İhtiyaç değil, zevk almak için cinsel birliktelik yaşandığında, bireyler için çok heyecan verici olur. Seks nasıl yapılır konusunda yazılan sevişme tavsiyeleri, ateşli bir seks deneyimi için yardımcı olabilir. Ancak kendi kurallarınızı, partnerinizle ortak bir şekilde belirleyerek kendinize özel bir deneyim oluşturabilirsiniz. Seks hayatınızı nefes kesen bir boyuta ulaştırmak için kendinize özel taktikler belirleyebilirsiniz. 

titresimli-penis-kilifi

Ön Sevişme Taktikleri Nelerdir?

Seks deneyiminin en önemli aşaması şüphesiz ön sevişmedir. Hem heyecanlı hem de keyifli olarak değerlendirilen ön sevişme, tamamen kişilerin yaratıcılığına bağlıdır. Partnerinizle aranızdaki ilişkiyi güçlendirmek için önemli bir aşamadır. Üstelik ön sevişme ile cinsel deneyiminizi daha da heyecan verici hale getirebilirsiniz. Erkekleri yatakta baştan çıkarmanın yolu, ön sevişmenin heyecan verici geçmesiyle bağdaştırılabilir. Elbetteki kadınlar içinde durum böyledir. Ön sevişmenin başarılı olması için dikkat edilmesi gereken birtakım ipuçlarını şu şekilde verebiliriz;

Rahat ve konforlu bir ortam: Partnerinizle aranızdaki ilişkiyi güçlendirmek için rahat bir ortam yaratarak işe başlayabilirsiniz. Bu, hem aranızdaki bağı kuvvetlendirecek hem de güven hissini beraberinde getirecektir. Rahatlatıcı bir müzik, loş bir ışıklandırma, güzel kokular ön sevişmeyi daha da keyifli hale getirir. 

Dokunuşlar önemlidir: Partnerinize dokunmaktan çekinmeyin. Vücut teması, ön sevişmenin altın kuralıdır. Partnerinizle daha yakın bir temas kurmak için ellerinizi kullanabilirsiniz. Kibar ve yavaş dokunuşlarla partnerinizi keşfedebilir ve aranızdaki bağı kuvvetlendirebilirsiniz. 

Açık iletişim kurun ve kendinizi ifade edin: Esasında seksin her aşamasında açık bir iletişim kurmak gerekir. Ancak iletişim kurmaya ön sevişme sırasında başlayarak heyecanı ilerletebilirsiniz. Hatta dirty talk denilen seksi konuşmalar ile ortamın heyecanını artırabilirsiniz. 

Aceleci davranmaktan kaçının: Ön sevişme aceleye gelmez. Yavaş ve etkili hareketler daha fazla zevk almanızı sağlar. Her hareketinizi keşfetmeye yönelik yaparak partnerinizi daha da iyi anlayabilirsiniz. Yavaş ve ritmik hareketlerle ön sevişmeyi daha da uzun tutabilirsiniz. 

Fantezilere uzak bakmayın: Fanteziler, bu işin en eğlenceli kısmıdır. Cinsel tutkularınızı ateşlemek için sınırlarınızı zorlayın. Gerektiğinde sex fantezi ürünlerinden de destek alarak ön sevişmeyi daha heyecanlı ve özgün hale getirebilirsiniz. 

Bunların her birini birer ipucu olarak değerlendirebilirsiniz. Ancak ön sevişme deneyiminizi daha da heyecan verici hale getirmek için kendinize has yöntemler de geliştirebilirsiniz. 

En İyi Sex Pozisyonları Nelerdir?

Seksin büyülü dünyasını keşfetmek için etkili olan yöntemlerin başında elbetteki seks pozisyonları gelir. En iyi sex pozisyonları ile sınırlarınızı zorlayabilirsiniz. Peki nedir bu en iyi seks pozisyonları;

Doggy Style (Köpek Pozisyonu): Herkesin en sevdiği pozisyon elbetteki doggy. Penetrasyonun yoğun bir şekilde yaşandığı doggy, hem erkek hem de kadınların en sevdiği pozisyon olarak listeleniyor. 

Cowgirl Pozisyonu (Kovboy Pozisyonu): Cowgirl ile kadın hakimiyeti eline alır ve erkeğine muhteşem anlar yaşatabilir. Bu pozisyonda, erkek sırt üstü yatar, kadın ise erkeğin üzerine çıkarak penisi içine alır. Kıvrak hareketler ile heyecan dolu anlar yaşanabilir. 

Sevişme yöntemleri

Misyoner Pozisyonu: Klasik bir pozisyon olarak görülse de, bazen klasiklerden şaşmamak gerekir. Erkeğin ve kadının yüz yüze baktığı bu pozisyonda iletişim en üst sıradadır. Gözler, öpüşmeler, dokunuşlar ve dahası seksi büyüleyici hale getirebilir. 

Bacaklar Omuza Pozisyonu: Bu pozisyon özellikle kadınlar için zevk noktalarının keşfedilmesini sağlar. Kadının bacaklarını erkeğin omzuna koyduğu bu pozisyonda, G noktası yoğun bir şekilde uyarılır ve orgazm yaşanılabilir. 

Asma Kilit Pozisyonu: Heyecanın zirvede yaşandığı pozisyonlardandır. Kadın arkadan kendini destekleyebileceği yüksek bir eşyanın üzerine oturur. Bacaklarını ise açarak erkeğin beline yerleştirir. Erkek ise kadının önünde durarak, kalçalarını tutar. Partnerlerin yüzleri birbirine dönük olacağı için iletişim yüksektir. 

En iyi seks pozisyonları elbette ki bunlarla kısıtlı değildir. Kendi pozisyonunuzu keşfederek çok daha heyecan verici anlar yaşayabilirsiniz. Partnerinizin nelerden hoşlandığını öğrenerek, buna uygun pozisyonları denemek faydalı olur. Seksin her bir aşaması kendinizi özgür hissedeceğiniz şekilde olmalıdır. Bu sayede kendinizi daha da ait hisseder ve orgazmı zirvede yaşayabilirsiniz. 

Acı veren sex pozisyonlarını da bilirseniz size en uygun pozisyonu seçmeniz kolaylaşır ve cinsel hayatınız hayal ettiğinizin çok ötesine taşınır. İlişkiniz bile boyut değiştiri.

Evlilikte Sex Nasıl Olmalıdır?

Evlilik seksi öldürür gibi bir takım yanılgılar vardır. Ancak seks hiçbir zaman ölmez. Hele evlilik ile böyle bir şey olmaz. Bu bir takım olumsuz deneyimler ve yanılgılardan ibarettir. Esasında evlilik hayatının yapı taşlarından biri de elbette ki sekstir. Seks yaşantınızı evlilik ile birleştirerek daha da tutku dolu anlar yaşayabilirsiniz. Eşinize yapacağınız küçük oyunlar, evlilikte seks yaşantınızı daha da renkli hale getirir.

Burada hayal gücünüzün sınırlarını zorlamalı ve yeni deneyimlere açık olmak önemlidir. Evlilikte fantezi örnekleri üzerine yapacağınız bir araştırma ile yeni keşiflere yol açabilirsiniz. Kadınlar ve erkekler için seks zaman zaman farklı anlamlara gelebilir. Ancak temelinde zevk alma ve aitlik duygusunun yoğun bir şekilde yaşandığı bir durumdur. Bu nedenle evliliklerin gidişatını da önemli oranda etkiler. 

Kadınların sevdiği cinsel fanteziler veya erkeklerin sekste hoşlandığı pozisyonlar gibi küçük çaplı bilgiler edinin. Sürekli birlikte zaman geçiren çiftler için alışkanlıklar sıradanlaşabilir. Bu algıyı yıkmak için küçük oyunlar deneyerek adrenalini artırabilirsiniz. Birbirine cinsel anlamda özen gösteren çiftlerin evliliklerinin daha uzun sürdüğü bir gerçektir. Bu noktada çiftlerin birbiriyle iletişim kurarak beklentilerini ve arzularını öğrenmeleri gerekir. Aşk ve cinselliğin birleştirilmesi sonucunda, yatak odasında muhteşem anlar yaşanabilir.

Heyecanlı bir aktivitenin yatak odasına taşınmasıyla alışılmışın dışına çıkabilirsiniz. Bu kimi zaman bir oyun kimi zamansa seksi fanteziler olabilir. Evlilikte cinsel heyecanın her zaman diri kalması için çiftlerin bu sürece önem vermesi gerekir. Birbirlerine vakit ayırması, yeni heyecanlar için çaba göstermesi, sınırları zorlaması gibi faktörler heyecanı artıracaktır. Cinsellik yaşamın olmazsa olmaz bir parçasıdır. Çiftlerin bu doğrultuda hareket etmesi önemlidir.  

Evlilikte Seks Oyuncakları Kullanımı Uygun Mudur?

Mutluluk ve cinsellik kavramlarını ortak paydada buluşturabilen çiftlerin seks yaşantılarının sağlıklı ilerlemesi mümkündür. Yeni heyecanlar, keşifler, arzular, fanteziler, aşk cinselliği tetikleyen önemli faktörlerdir. Cinsel tutkularının körelmesine izin vermediğiniz sürece, bu heyecanı yaşayabilirsiniz. Evlilik, bazı yanılgılara göre seksi bitirmez aksine daha da heyecanlandırılması için bir fırsat olarak görülebilir. Dilediğiniz anda sevdiğiniz kişiyle birlikte olabilme imkanı sizi heyecanlandırmalıdır.

Bu sayede cinsel hayatınızda bir o kadar heyecanlı olacaktır. Evlilik hayatınızı sağlıklı bir şekilde yürütmek için seks hayatınızı da heyecanlandırın. Çeşitli oyunlar, fanteziler ve seks oyuncakları adrenalini artırır. Eşinizle seks oyuncakları denemekten çekinmemelisiniz. Seks esnasında kullanacağınız sadece bir vibratörle bile farklı deneyimler yaşamak mümkün. Küçük ancak etkisi büyük seks oyuncakları, farklı bir evrene geçişi kolaylaştırır. 

Üstelik, tutkularınız, hayal dünyanız ve seks oyuncaklarının birleşimi, muhteşem bir orgazmı beraberinde getirir. Kişilerin bireysel olarak kullanabileceği seks oyuncakları olduğu gibi çiftlerin birlikte kullanabileceği oyuncaklarda vardır. Cinsel ilişkide kullanılan oyuncaklar listesini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Vibratörler (Uzaktan kumandalı, farklı titreşim seviyeli, belden bağlamalı, çift uçlu…)
  • Parmak kılıfı
  • Klitoral masaj aleti
  • Fantezi setleri

Bu ürünler arasından yoğun olarak tercih edileni tahmin edileceği üzere vibratörlerdir. Pek çok çeşidi olan bu ürünler ile farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. Evlilik yaşantınızın içerisinde seks hayatınızı da renklendirmek istiyorsanız, birtakım heyecanlara açık olun. Elbette ki tüm deneyimlerin rıza ile gerçekleşmesi ve partnerlerin birbirine açık olmaları gerekir. Seks oyuncağı kullanmak sizi kötü bir konuma sokmaz. Aksine tutkularınızı besleyerek daha zevkli bir süreç geçirmenizi sağlar. Bu nedenle partnerinizle ortak bir karar ile farklı seks oyuncaklarına başvurabilirsiniz. Ekstra zevk almak hem sizi hem de partnerinizi daha da iyi hissettirir. 

Mutlu Son İçin Seks Tavsiyeleri

Mutlu bir seks anlayışı kişiden kişiye değişen bir durumdur. Her bireyin seks anlayışı farklıdır. Mutlu bir sex için bu farklılıklardan ortak bir payda oluşturmak gerekir. Bunun içinde iletişim şarttır. Yatak odanıza geçtiğinizde tüm sorumlulukları ve sorunları bir kenara bırakarak partnerinize odaklanın. Çiftler, öncelikle birbirleriyle konuşarak ve sonrasında ise keşfederek bu süreci başlatabilir. Duyguların açığa çıkarıldığı bir seks yaşantısı her zaman daha cazip ve heyecan verici olacaktır.

Tensel temas, gözlerle kurulan iletişim, yeni deneyimler, çeşitli oyunlar ve elbetteki başarılı seks pozisyonları ile mutlu sona ulaşmak mümkündür. Rıza ile gerçekleştirilen her tür keşif, yeni maceralara yol açar. Partnerlerin birbirlerinin sınırlarını aşmadan yapacakları her türlü keşif seksi besler. Alışkanlıkların dışına çıkmak, yeni teklifler, küçük sürpriz ve oyunlar ile seksin akışını değiştirebilirsiniz. Bu kimi zaman bir müzik, kimi zaman bir söz kimi zamansa bir seks oyuncağı olabilir. 

Burada hayal dünyanızın sınırlarını zorlamak size kalmıştır. Ön sevişme, mutlu sonun temel kurallarından biridir. Sekse geçmeden önce ön sevişmeyi olabildiğince uzatmak gerekir. Kadınlar ve erkeklerin orgazm süreleri değişebilir. Genellikle kadınlar daha geç boşalırken, erkekler daha erken boşalabilir. Bu durumu eşitlemek için kadının sihirli bölgelerini keşfetmek önemlidir. Örneğin; klitoris, G noktası, vajina duvarları gibi. Klitoris odaklı yapılan oral seks, partnerinizi her zamankinden daha fazla zevk almasını sağlar.

Partnerinizin orgazma yaklaştığını hissettiğiniz anda altın vuruşu yaparak mutlu sonu birlikte yaşayabilirsiniz. Bununla beraber aynı anda boşalabileceğiniz pozisyonlar deneyebilirsiniz. Bunlar daha çok G noktası odaklı pozisyonlardır. Orgazm olmak, her iki birey için de muhteşem bir tatmin yaşatır. Gerekse fiziksel gerekse ruhsal rahatlama için iyi bir seks ve ardından gelen orgazm duygusunu yaşayabilirsiniz. Mutlu sonlar için cesaretli adımlar atmaya odaklanın. 

 

Tagged : / / / / /

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir