Penis Boyu Nereden Ölçülür?

Penis Pompası Ne İşe Yarıyor?

Penis boyu kaç cm olmalıdır, boyutunun cinsel yaşam üzerinde önemi var mıdır gibi sorular her zaman gündemde yerini alır. Erkeklerin üreme organı olarak adlandırılan penis, herkeste farklı özelliklere sahiptir. Doğumdan itibaren büyüyen bu cinsel organ, özellikle ergenlik çağından itibaren kendini cinsel birlikteliğe hazırlar. Bu dönem itibariyle ideal penis boyu, her bireyin araştırdığı sorguladığı bir konu olmuştur. Erkek üreme organının uzunluğu genetik birikimlere bağlı olarak değişir. Erkeklerde bulunan testosteron hormonu, uzama aşamasında etkili olan önemli bir husustur. 

Her iki şekilde de ölçüm yapılabileceği gibi penisin boyutunu ölçmek için ereksiyon halini baz almak net sonuç almanızı sağlar. Cinsel organın sert ve dik olduğu hali ile ölçüm yapılabilir. Boyut ölçmek için penisin tabanından ucuna kadar olan kısım baz alınır. Ölçüm esnasında, penis tamamen dik halde olmalıdır. Ölçüm sonuçlarının doğru olması için, penisin kemik yapısının altından değil, cildin yüzeyinden ölçüm işlemi gerçekleştirilmelidir. Bunlara ek olarak belirtmek gerekirse, kişinin cinsel organının boyutları genetik faktörlere, yaşa ve diğer bireysel özelliklere bağlı olarak değişir olmasıdır. İdeal penis boyu, kişinin cinsel sağlığı ve cinsel yetenekleri hakkında belirleyici bir özellik değildir. Bu nedenle ölçüm sonuçlarının kişilerin psikolojisini etkilememesi gerekir. Boyutsal verilerin cinsel birliktelik üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. 

Penis Boyu ölçümü için cetvel veya metre kullanabilirsiniz.
Penis Boyu ölçümü için cetvel veya metre kullanabilirsiniz.

Boyut Ölçümü Nasıl Yapılır?

Ergenlik çağına girmiş her erkek, penisi hakkında daha detaylı bilgiler edinmek ister. Bunlardan biri de elbette ki penis boyudur. Penis boyu ne zamana kadar uzar, büyük penis daha zevkli bir seks demek mi, kadınlar büyük penis mi sever gibi sorular, geçmişten bugüne her zaman gündemdedir. Aynı zamanda ideal penis boyu ve kalınlığı da sık sık araştırılmaktadır. Erkek cinsel organının boyutu, ergenlik çağının sonuna kadar uzar. Ancak bazı hormonal durumlardan kaynaklı 20’li yaşlara kadar uzadığı da gözlemlenmiştir. Uzama süreci tamamlandığında ölçüm yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Öncelikle gerekli malzemeler olan cetvel veya ölçüm bandını hazır edin. Penisi 2 şekilde ölçebilirsiniz. Birincisi sarkık halde, ikincisi ise ereksiyon halinde. İki ölçümde de farklı sonuçlar elde edebilirsiniz. 

Sarkık ölçüm sırasında ereksiyona gerek yoktur. Rahat olduğunuz bir pozisyonda ölçümü yapabilirsiniz. Ereksiyon halinde ölçüm yapıyorsanız da tam ereksiyon olduğundan emin olun. Aksi halde yanlış sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Ölçüm için dik bir pozisyonda oturarak penisi uygun pozisyona getirin. Cetvel veya ölçüm bandını penisin üst kısmına yerleştirin. Ölçüm sırasında kasık kemiğinize hafifçe bastırarak penisi ölçüme hazırlayın. Cetveli veya bandı, ucuna kadar uzatın. Karşılaştığınız sonucu cm cinsinden değerlendirebilirsiniz. Sonuçlardan emin olmak için belirli zaman aralıklarında ölçüme devam edebilirsiniz. 

İdeal Penis Boyu Kaç cm Olmalıdır?

Penisin boyutunda yaşanan farklılıklar, ırk, genetik ve bir takım coğrafik değişiklikler nedeniyle farklılaşır. Bilimsel araştırmalara bakıldığında ideal boyutun 9 ila 16 cm olduğunu görüyoruz. Türkiye üzerinde yapılan araştırmalar, Türkiye ortalama penis boyu hakkında elde edilen bilgiler 12 ila 16 olduğunu gösteriyor. Bu rakamlar arasında olan penis boyunun ideal olduğu değerlendirilir. Cinsel organın boyutu ile ilgili olan kaygılar, zaman zaman kişileri psikolojik olarak etkiler. Ancak cinsel tatminin boyut ile ilgili değil de, özgüven ve kişiler arasında olan bağın kuvvetli olmasından kaynaklandığını bilmek gerekir. Dünyanın en uzun penisi, yıllar önce penis boyuyla Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek istedi dile getiren 54 yaşındaki Meksikalı Roberto Esquivel Cabrera’dır. Roberto’nun dizlerine kadar uzanan cinsel organı tam olarak 48 cm’dir. 

Cinsel arzular, penisin ereksiyona geçmesi, ereksiyonun yeterli süre korunması, erken boşalmamak ve partner ile oluşturulan ilişki orgazmı beraberinde getirir. Bu noktada her ne kadar boyutu değil işlevi önemli olsa da, erkekler tarih boyu cinsel organının boyunu sorun haline getirmiştir. Erkekler genelde her zaman daha büyüğünü, daha kalınını arzularlar. Bunun için estetik operasyonlar geçirmeyi tercih edenler oldukça fazladır. Tercihler ve beklentiler göz önünde bulundurulduğunda bu gerçekle karşılaşılır. Penis ile ilgili özelliklerin oluşmasında, genetik durumlarda ön plandadır. Kişilerin özellikleri cinsel organın karakteristik özelliklerinin oluşmasında etkilidir. Bu durumda kaç cm olmalıdır sorusuna net yanıtlar vermek doğru değildir. 

Penis Boyu Cinsel İlişkide Önemli midir?

Kadınları kaç cm tatmin eder sorusuyla karşı karşıya kalan bir erkek, cinsel organının kaç cm olduğunu bilmek ister. Peki kadınları kaç cm tatmin eder? Bunun gibi ergenlik çağına girmiş bireyler, cinsel organındaki değişimleri takip etmek isteyebilir. Cinsellik iç güdülerini yeni yeni keşfetmeye başlayan birey, yeni bilgiler edinmek konusunda oldukça meraklıdır. Bilgi edinmeye başlayacağı ilk konulardan biri de ideal penis boyu ve kalınlığı ile ilgili bilgilerdir. Tamamen fizyolojik bir yapı olan penis, bebeklikten itibaren büyümeye başlar ve ergenlik döneminin sonlarına kadar devam eder. Bazı bireylerde 20’li yaşlara kadar devam etse de genellikle 17 – 18 yaşlarında büyümesini tamamlar. Cinsel organın boyutu, orgazmı tamamen etkileyen bir unsur değildir. Penis boyundan daha önemli olan hususlar şu şekildedir; 

Duygusal Bağ: Penis boyundan önemli olan başlıca husus, partnerler arasındaki duygusal bağ, güven ve iletişim duygusudur. 

Ön Sevişme: Muhteşem bir orgazm için vazgeçilmezlerin başında ön sevişme gelir. Çeşitli cinsel teknikler kullanarak ve partnerinizin arzularına önem vererek orgazm olabilirsiniz. 

İletişim: Muhteşem bir seks deneyimi yaşamak için iletişim şarttır. Açık ve dürüst bir şekilde iletişim kurarak cinsel yaşantınızı daha da güzel yaşayabilirsiniz. 

Yaratıcılık ve Çeşitlilik: Cinsel pozisyonların çeşitliliği ve kimi zaman fantezi oyuncakları ile daha heyecanlı dakikalar geçirebilirsiniz. 

Fiziksel ve Duygusal Refah: Bireylerin kendine olan güveni ve öz saygısı, cinsel tatmin noktasında etkilidir. Kişilerin fiziksel özellikleri, yetenekleri ve cinsel ilişki sırasında hissettikleri cinsel ilişkiyi olumlu etkiler. 

Penisin boyut ve kalınlığı, seksin orgazm ile sonuçlanmasında doğrudan etkili değildir. Ancak boyunun küçük olduğunu düşünen bireylerde özgüven eksikliği duygusu yaşanabilir. Bu da bazı bireyler için cinsel ilişkide sorun demek olabilir. Bu duyguyu aşarak cinsel yaşantınızı daha da heyecanlı hale getirebilirsiniz. Cinsel tatminin bir unsuru olarak sadece penis boyunu düşünmek yanıltıcı ve üzücü olabilir. Arzularınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak daha sağlıklı bir cinsel yaşam elde edebilirsiniz. 

Penis Pompası Nedir? Nasıl Kullanılır?

penis-pompasi

Penis pompası, silindir şeklinde, penisi içine alabilecek boyutta bir vakum cihazıdır. Erkek cinsel organı için üretilen bu cihaz, fantezi olarak tercih edilebilir. Vakum mantığı üzerine kurulan penis pompası nasıl kullanılır sorusu sık sık sorulur. Penis üzerinde, kanı çekerek penisin erekte olmasına yardımcı olur. Cinsel yaşantısını alışılmışın dışına çıkarmak isteyen kişilerin tercih edebileceği ürünlerdendir. Penis pompası nasıl kullanılır;

  • Ürünü kullanmadan önce mutlaka kullanım talimatlarını okuyun. 
  • Ürünü yerleştirmeden önce penisin tüpe yapışmaması için su bazlı bir kayganlaştırıcı kullanabilirsiniz. 
  • Ürün, ereksiyonun devam edebilmesi için penisin tabanına yerleştirilen bir sıkıştırma halkası ile gelir. Halkayı, tüpün ağız kısmına ve penisi de tüpe yerleştirin.
  • Ayakta olduğunuz pozisyon, tüpü kullanmak için uygundur. Tüpün penisin dip kısmına tam yerleşecek şekilde ittirin. Halkayla, mühür oluşturacak şekilde vücudunuza itebilirsiniz.
  • Penisin bir diğer parçası olan pompa ile penis dik olana kadar pompalama hareketi yapın. Pompa genellikle ürünün karşıya bakan kısmında yer alır.
  • Yavaş erekte olmanız önemlidir. Bu nedenle pompalama sırasında aceleci davranmayın. 
  • Erekte işlemi tamamlandığında, halkayı penisin tabanına oturtun ve tüpü çıkarın. Halka, seks sırasında erekte halinin uzun sürmesine yardımcı olur.
  • Tüpün ardından prezervatif takabilir ve birlikteliği gerçekleştirebilirsiniz. Halkayı yarım saat boyunca penisinizde tutabilirsiniz. Sonrasında çıkarmalısınız. 

Penis Pompası Penisi Büyütür mü? Penis Büyütme Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Penis boyutundan memnun olmayan kişiler çeşitli yöntemler denemeyi tercih ederler. Ancak bu konu oldukça titiz olup, her öğrenilen uygulanmamalıdır. Bu konuda doğru bilinen yanlışlar şu şekildedir;

Vakum Pompası (Penis Pompası): Erekte sorunu yaşayan bireyler için tedavi amaçlı kullanılan penis pompası, penise giden kan akışını arttırır. Sertleşme sağladığı için penisi büyüttüğü düşünülür ancak büyütme konusunda etkili değildir. 

Haplar ve Losyonlar: Bu amaçlı üretilen hapların ve losyonların, cinsel organın büyütülmesinde etkisi yoktur. Ancak sahte olan ürünleri penise zarar vererek, erekte sorunları yaşatabilir. 

Penis Masajı: Cinsel organa uygulanan masajın, penis boyunca önemli etkisi yoktur. Uzun süre uygulanan masaj, penisin yapısında sorun yaşatabilir. 

Esnetme Ürünleri: Cinsel organın esnemesi ve uzaması amacıyla üretilen cihazlar, doktor önerisiyle kullanılmalıdır. Özellikle prostat ve penis eğriliği ameliyatlarından sonra kullanılması önerilebilir. Aksi halde peniste çeşitli sorunlara neden olabilir. 

Penis Egzersizleri: Penis yapısı gereği içerisinde çizgili kas grubu bulundurmaz. Bu nedenle çeşitli egzersizlerle cinsel organınızı büyütemezsiniz. Ancak bazı pelvik egzersizleri, cinsel yaşantınızı olumlu etkileyebilir. 

Dolgu Maddeleri: Cinsel organın boyu kadar kalınlığı da önem verilen bir konudur. Kalınlığını artırmak için son yıllarda çeşitli dolgu malzemeleri enjekte ediliyor. Ancak bu konuda da son derece dikkatli olunması gerekir. Mutlaka uzmanlara danışılması ve destek alınması önemlidir. Aksi halde penis yapısında ve işlevinde ciddi sorunlar meydana gelebilir.  

Penis ve Seks Arasındaki İlişki

Erkek cinsel organı ile seks arasındaki doğrudan bir ilişki bulunuyor. Her ne kadar kişiler penis boyu ve kalınlığı ile seks yaşantısını doğru orantıda değerlendirse de, bu yanlıştır. Seks tamamen kişilerin fiziksel uygunluğu ve iletişimi ile doğru orantılıdır. Bireyler, kendi istek ve arzularını işin başında dile getirerek daha heyecanlı bir süreç geçirebilirler. Orgazm, bir seksin muhteşem sonucu olarak algılanır. Penisin karakteristik özellikleri, orgazm ile bağlantılı sayılmaz. Cinsel arzular ve memnuniyet konusunda her bireyin tercihleri farklıdır. Kişiler arasında bu noktada önemli çeşitlilik bulunur. Kadınların ve erkeklerin cinsel memnuniyeti, penis boyuyla belirlenen bir durum değildir. İletişim, duygusal bağ, partnerler arasındaki uyum ve daha pek çok faktör, bu noktada etkilidir. 

Erkek üreme ve cinsel fonksiyonlar konusunda önemli bir role sahip olan penis, cinsel birliktelik esnasında kanla dolup, sertleşir. Sertleşen penis ile penetrasyon ve orgazm beraberinde gelir. Cinsel tatmin yalnızca fiziksel değildir. Aynı zamanda psikolojik tatmin de yaşanmalıdır. Bu noktada da duygusal ilişki ön plana çıkar. Seks, kişileri birbirine bağlayan önemli bir faktördür. Cinsel yaşamın, her iki bireyi de tatmin etmesi için çeşitli unsurlara dikkat ederek hareket etmesi gerekir. Rıza, güven, sevgi ve iletişim noktasında birbirini tamamlayan kişiler, mutlu bir cinsel birliktelik yaşayabilirler. Penis ve vajina cinsel yaşamın olmazsa olmazı olup, uygun koşullarda birleşimi sağlanır. Böylelikle, her iki taraf için de hem fiziksel hem de zihinsel bir tatmin elde etmek mümkün olacaktır. 

Tagged : / / /

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir