Gerdek Gecesi Nedir?

en iyi 10 sex pozisyonu

Toplum arasında evliliğin ilk gecesine gerdek gecesi denir. İlk gece veya zifaf gecesi olarak da adlandırılan bu gece, toplum tarafından önemsenir. Evlenen çiftlerin ilk cinsel birleşmesi olarak nitelendirilmesi nedeniyle, kimi zaman çiftlerin de önem verdiği bir durumdur. Gerdek gecesinde ne yapılır sorusunun yanıtını, ilk cinsel birliktelik yaşanır şeklinde vermek mümkündür. Cinsellik ve kızlık zarı gibi toplumsal tabular nedeniyle, ilk gece birliktelik yaşamak zaman zaman zorlu olmaktadır. İlk gece için kadınların neresi emilir şeklinde araştırmalar yapılarak konuya dair geniş bilgiler edinilir. 

Bu gibi durumlarda erkeğin, aceleci davranması ve kadının korkuları birlikteliği daha da zorlaştırmaktadır. Toplum tarafından baskılanan bu tabular, bireylerin ilk birlikteliklerini kabusa çevirebilir. Çiftlerin bu durumda, kulaktan duyma, abartılı, yanlış bilgilere güvenmemesi gerekir. Bunun yerine bir cinsellik danışmanına başvurarak yatakta sevişme taktikleri konusunda bilgi edinebilirsiniz. Aynı zamanda bilimsel kaynaklardan yapacağınız araştırmalar ile de yol kat edebilirsiniz. 

Kızlık zarı nerede olur, ilk birliktelik nasıl olmalıdır gibi sorulara netlik kazandırmak için tıbbi bilimlere başvurmalısınız. Kızlık zarı yırtılması, ilk cinsel birliktelik sırasında gerçekleşir. Ancak bazı kadınlarda kızlık zarı yoktur veya yapısı yırtılmaya müsait değildir. Bu nedenle her zaman ilk cinsel birliktelikte kan gelmez. Bazı toplumlarda bu kadın için büyük bir sorun olarak görülmektedir. Ancak bu tarz bilgilerden uzak duymakta fayda vardır.

Düğün veya nikahtan sonra gerçekleşen ilk seks, esasında bireyler için en özel anlardan biridir. Yani düğünden veya nikahtan hemen sonra gerçekleşmesi şart değildir. Çiftler kendilerini ne zaman hazır hissederse o zaman yapmakta özgürdür. İlk birlikteliği gerdek gecesi olarak düşünüp, ortam gergin bir hale getirmek gecenizi mahvedebilir. Bunun yerine sevdiğiniz kişiyle ilk kez tenlerinizin birbirine dokunacağını düşünerek sevgi ve şefkatle gecenizi kusursuz hale getirebilirsiniz. 

İlk Gece Korkusu Nedir, Nasıl Giderilir?

İlk gece korkusu, genellikle bakire kadınlarda ve bakir erkeklerde yaşanır. Evlenen çiftler, cinsel birliktelik yaşayacakları ilk gecede yaşadıkları korkudur. Toplumsal olarak cinselliğin gereğinden fazla abartılması, tabulaştırılması, korku olarak bireylere geri döner. İlk kez birliktelik yaşayacak çiftler için normal karşılanan bu durum, çiftlerin birbirine yaklaşımlarıyla aşılabilir. Toplumsal baskılar, kızlık zarı meselesi, kan gelip gelmeyecek korkusu gibi durumlar ilk gece yaşanacak olan birlikteliği zorlaştırır.

Ancak çiftlerin birbirlerini çeşitli yöntemlerle rahatlatılmasıyla normal bir hal alır. Öncelikle evlenmeden önce ilk geceye dair yaşanan korkular konuşulmalıdır. Bireyler, bu konuda birbirlerine açık konuşarak daha kolay bir süreç geçirebilirler. Cinselliğin evlenmeden önce veya sonra olması tamamen kişilere kalmış bir durumdur. İlk kez birliktelik yaşayan çiftlerde bu korkunun aşılması tamamen kendilerine bağlıdır. Bununla beraber çiftlere uygun seks oyuncaklarını da araştırabilirsiniz. 

Elbette ki bir cinsellik uzmanından da yardım alınabilir. Ancak öncelikle bireyler kendi aralarında iletişim kurmalı ve korkunun temeline inmelidir. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki, düğünden veya nikahtan hemen sonra cinsel birliktelik yaşamak zorunda değilsiniz. Seks nasıl yapılır konusunda partnerinizle konuşarak, kendinize uygun bir yol haritası çizmelisiniz. Kendi düşüncelerinizi açıkça belirttiğiniz bir birliktelik yaşamak, süreçten korku değil zevk almanızı sağlar.

Sakin olmak konusunda birbirinize telkinler vermeli ve bu konuda birbirinize güvenmelisiniz. Cinsel birlikteliğin doğal bir süreç olduğunu kabul edin. Bu gecede cinsel tabuları geride bırakmalı ve ön sevişme ile başlayın. Ön sevişmeyi uzun tutarak birbirinize daha kolay alışabilirsiniz. Birbirinizin vücudunu bu şekilde keşfedebilir ve ilerletebilirsiniz. Düşüncelerden uzak durun. Tek düşünmeniz gereken sevdiğiniz kişiyle birlikte olduğunuzdur. Buna odaklanarak aşık olduğunuz kişiyle birlikte olmanın keyfini çıkarmaya bakın.

Gerdek Gecesinde Seks Nasıl Yapılır?

İlk kez birlikte olacak kişiler için seks, hem korkutucu hem de bir o kadar heyecan verici bir konudur. Evlenen ve henüz ilk kez cinsel birliktelik yaşayacak kişiler için bu gerdek gecesi olarak adlandırılır. Ancak esasında ilk seks anlamına gelir. Hayatta ilk kez yapılan her şey özel ve anlamlıdır. Bu nedenle ilk kez seks yapacaksınız, elbette ki bu anı kusursuz kılmanız gerekir. Bunun için dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bunlar;

Zor olup olmaması sizin elinizdedir

İlk kez sevişecek olan kişilerin çoğunun aklında bir takım soru işaretleri vardır. Bunlardan biri kızlık zarı olup, canının acıyıp acımayacağıdır. Kızlık zarı, vajinanın girişinde yer alan ince bir zardır. Her kadında kızlık zarı olmak zorunda değildir. Ancak var olduğuna dair duygular, sizi bir takım korkulara itebilir. 

Sakin olmaya odaklanın

İlk kez seks yapıyorsanız, mutlaka sakin olmalısınız. Seks pozisyonları hakkında bilgi edinerek en uygun pozisyonları tercih etmelisiniz. İlk seks sırasında tercih edilebilir en uygun pozisyon, misyoner olarak görülmektedir. İletişim anlamında yoğun duyguların yaşandığı bu pozisyon ile ilk seks deneyiminizi daha keyifli hale getirebilirsiniz. 

Açık iletişime her an devam edin

İlk kez seks deneyimi yaşayacağınızı, partnerinize öncesinde belirtmiş olmanız gerekiyor. Sex sırasında da ne hissettiğinizi ve nasıl ilerlemesi gerektiğini ona söyleyerek daha mutlu olabilirsiniz. 

Aceleci davranmayın

Hemen her şeyin gerçekleşmesini beklemek, işleri daha da zorlaştırır. Birbirinizin vücudunu keşfetmeye odaklanın. Dokunuşlar, güzel sözler, öpücükler ile birbirinizi sakinleştirerek keşfedebilirsiniz. Ardından vücudunuza izin vererek birleşmeyi gerçekleştirin. 

Beklentilerinizi küçük tutun 

İlk seksten çok fazla bir şey beklememek gerekir. Her zaman en iyisi olmayacaktır. Bir kaç deneme ile kendinize uygun seks deneyimi yaşayabilirsiniz. Kendinize ve partnerinize bu konuda zaman verin. 

Gerdek Gecesinde Hangi Pozisyonlar Denenebilir?

İlk kez ilişki deneyimini kolaylaştıracak temel unsurların başında, uygun seks pozisyonunu tercih etmektir. İlk gecenin en ideal pozisyonu kadının altta, erkeğin üstte olduğu misyoner pozisyonudur. Misyoner pozisyonu ile hem göz teması kurabilir hem de klitorisi uyararak kadının rahatlaması sağlanır. Klitoris ne demek derseniz de, kadın cinsel organlarından biridir. Kadının fiziksel olarak rahatlaması için önemli bir noktadır. Bunun yanı sıra kadınların neresi emilir noktasında da kendinizi geliştirerek, partnerinizi rahatlatabilirsiniz. Peki gerdek gecesi hangi pozisyonlar tercih edilmelidir? Şu şekilde sıralayabiliriz; 

Gerdek gecesinde, uygulaması kolay pozisyonlar deneyebilirsiniz.

Misyoner Pozisyonu: İlk gece için en ideali misyoner pozisyonudur. Erkeğin üstte, kadının altta olduğu bu pozisyon, fazla tecrübe gerektirmez. Kadın kendini rahat hisseder ve fazla hareket etmesine gerek kalmaz. 

Cowgirl Pozisyonu: Hakimiyeti elinde tutmak isteyen kadınlar, cowgirlü tercih edebilir. Erkeğin altta, kadının üstte olduğu bu pozisyonda, partnerler birbiriyle göz teması kurabilir. Bu pozisyon, kadının kendini keşfetmesi için de uygundur. 

Widely Opened Pozisyonu: İlk kez ilişkiye girerken, konfor önemlidir. Konforun yüksek olduğu bir diğer pozisyon, Widely Opened’dır. Burada erkek dizlerinin üzerine oturur ve kadını kucağına alarak birlikteliği gerçekleştirir. Kadının burada bacaklarını geniş bir şekilde açması avantaj sağlar. 

Cenin – Kaşık Pozisyonu: İlk sevişme için en uygun pozisyonlardan biridir. Kadın ve erkek birbirine sırtını döner, erkek kadına arkasından sarılarak birleşmeyi gerçekleştirir. 

Kucak Pozisyonu: Uygun görülen bir diğer pozisyon ise kadının erkeğin kucağında olduğu pozisyondur. Kadının bacaklarını açıp, erkeğin kucağına oturması, birleşmeyi kolaylaştırır. Bu pozisyon ile G noktasını da keşfetmek mümkündür. 

Gerdek Gecesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk cinsel birliktelikten önce bireylerin her ikisi de ilişkiye hazır olduklarını ve birbirine güven duyduklarını net olarak söylemelidir. Özellikle erkeklerin, bu noktada anlayışlı olması gerekir. Kadınların, doğası gereği cinsel ilişkiye hazır olmaları daha uzun sürer. Kadının gevşemesi, rahatlaması ve sekse hazır hale getirilmesi önemlidir. Erkekler kimi zaman kadınları kaç cm tatmin eder şeklinde soru işaretleriyle karşılaşabilir.

Ancak bu konudan ziyade kadınını keşfetmeye odaklanmalı ve onun arzularına dikkat etmelidir. İlk ilişki için kadın ne kadar hazır hisseder ve istekli olursa, vajina da o kadar hazır hale gelir. Kaygan hale gelen vajina, böylelikle ilk ilişki için hazır hale gelir. Ön sevişme bu noktada önemlidir. Ön sevişme sırasında çiftler birbirine dokunarak, birbirini uyarabilirler. Yoğun bir şekilde uyarılan ve ıslanan vajina, kızlık zarının aşırı zedelenmesini engeller. Bu sayede daha kolay bir birliktelik yaşanabilir. 

titresimli-penis-kilifi

Cinsellikle ilgili yeterli bilgiye sahip olmamak, istenmeyen sonuçları beraberinde getirebilir. Öncesinde yapılan araştırmalar ve konuşmalar ile bu durumu ortadan kaldırabilirsiniz. İlk ilişki sırasında acının minimuma indirilmesi için ideal penis boyu ve kalınlığı nedir sorusuna yanıt bularak kendinizi rahatlatabilirsiniz. Ülkemizde ideal penis boyu 9 ila 15 santim arasındadır. Penis yapısı gereği erekte olduğunda sertleşir ve boyu ile kalınlığı değişir.

Ancak bu ilk kez ilişkiye girecek çiftler için herhangi bir sorun oluşturmaz. Daha sonra yaşanacak birlikteliklerin temelini sağlam atmak için, ilk kez yaşandığında kusursuz olmasına özen gösterin. Acele etmekten, korkularınızın esiri olmaktan, yanlış pozisyonları tercih etmekten kaçınmak gerekir. Bunun yerine durumdan keyif almaya ve sevdiğiniz kişi ile bunu yaşadığınızı düşünmeye odaklanabilirsiniz. Küçük jestler, dokunuşlar ve güzel sözler süreci kolaylaştıracak ve daha da zevkli hale getirecektir. 

En Acı Veren Pozisyonları Nelerdir?

Cinsel hayatı zevklendirmek için farklı pozisyonlar, çiftler arasında sıklıkla denenir. Sık sık tercih edilen sex pozisyonları bazen sıkıcı bir hal alabilir. Bu durumun önüne geçmek için zaman zaman farklı pozisyonları denemek şarttır. Seks genellikle zevk veren bir eylem olsada, en acı veren pozisyonlar hakkında da bilgi edinmek gerekir. Bu elbetteki her insanda aynı etki yaratmaz. Çiftlerin zevk alması amaçlanırken, bu pozisyonlar ile beklenmedik olaylar yaşanabilir. Peki nedir bu acı veren pozisyonlar?

Köpek (Doggy) Pozisyonu: Erkekler için en çok zevk veren, kadın için ise zor bir pozisyondur. Yanlış açıyla ve hızla yapılması karşısında vajinal yırtılma yaşanabilir. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken bir pozisyondur. Denemeden önce açıyı ve hızı iyi ayarlamak gerekir. 

El Arabası Pozisyonu: Her ne kadar önerilen pozisyonlardan biri olarak görülse de, kadınlar için zordur. Kadın dirseklerini bir yastığa koyarak, erkeğin bacaklarına ayaklarını yaslar ve kontrol erkektedir. Pozisyon itibariyle zor olup, kadınlar için istenmedik sonuçlar doğurabilir. 

Oral Seks Pozisyonu: Şaşırtıcı olarak düşünülse de doğru yapılmadığı takdirde oral seks acı verici olabilir. Oral sex ne demek derseniz de, ağız ve dil kullanılarak genital bölgelerin uyarılmasıdır. 69 gibi oral seks pozisyonu, fiziksel olarak zordur. 

Ters Binici Pozisyonu: Bu pozisyon daha çok erkek için zorlu bir pozisyondur. Kadının, sırtını dönerek erkeğin üstüne oturduğu bir pozisyondur. Penis kırılması gibi sorunları meydana getirebilir. 

Seks esnasında tercih edilen her pozisyonun farklı noktaları uyarma özellikleri vardır. Kimi kadın için zorken, kimi ise erkek için zorlayıcı olabilir. Bireylerin, pozisyon denemeden önce mutlaka partneriyle konuşarak seçim yapması gerekir. Özellikle ilk kez cinsel birliktelik yaşayan bireylerin mutlaka daha kolay ve acısız pozisyonları denemesi önerilir. Bu şekilde daha heyecan verici bir sex deneyimi yaşayabilirsiniz. Partnerinizle, birbirinizin arzuların, vücuduna, isteklerine odaklanın ve kendinizi anın büyüsüne kaptırarak zevk almaya bakın. Elbette ki kontrollü ve iletişim halinde devam etmeye odaklanın. 

Tagged : / / /

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir